Sześć punktów straty przed rewanżem o brąz

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-03-13 19:50
Sześć punktów straty przed rewanżem o brąz - fot. Wojciech Klich

Zaczęło się dobrze, bo Ślęza wygrała pierwszą kwartę, a na początku drugiej prowadziła 19:15. Jak się potem okazało była to nie tylko najwyższa, ale i jedna z ostatnich przewag zawodniczek Arkadiusza Rusina w meczu. Drużyna gospodarzy straciła korzystny wynik na cztery minuty przed przerwą, po trafieniu spod kosza Kamili Górnej (21:22).

Ślęza walczyła jednak dzielnie i na minutę przed końcem spotkania odżyły nadzieje. Za trzy trafiła Martyna Pyka i było już tylko 56:60. W kolejnej akcji pomyliła się Barbora Wrzesiński i wrocławianki mogły jeszcze złapać kontakt, ale wtedy faul w ataku popełniła Angel Baker i marzenia o dogrywce prysły.

Koszykarki z Wrocławia zawiodła trójka (6/27), choć rywalki trafiły zza łuku tylko jeden rzut więcej (7/20). Zawodniczki Arkadiusza Rusina oddały też dużo punktów ze strat (5-12). Najwięcej punktów dla gospodarzy dobyłwa Alexa Held - 14 - ale z kiepską skutecznością 4/14 z gry. W Arce dwie koszykarki miały double-double. Mikayla Cowling 13 punktów i 10 zbiórek oraz Rennia Davis 12 punktów i 10 zbiórek.

Ślęza Wrocław – VBW Arka Gdynia 56:62 (17:15, 9:17, 14:17, 16:13)

Punkty dla Ślęzy: Alex Held 14, Natalia Kurach 11, Martyna Pyka 8, Angel Baker 8, Schaquilla Nunn 6, Digna Strautmane 4, Anna Wińkowska 4, Karolina Stefańczyk 1, Aleksandra Mielnicka 0;

Punkty dla Arki: Mikayla Cowling 13, Rennia Davis 12, Barbora Wrzesiński 11, Marissa Kastanek 11, Kamila Podgórna 10, Laura Miskiniene 2, Julia Bazan 2, Kamila Borkowska 1, Bożena Puter 0, Magdalena Szymkiewicz 0.