Kobierzyczanki wróciły na zwycięską ścieżkę

inf. prasowa/PP | Utworzono: 2024-03-17 19:10 | Zmodyfikowano: 2024-03-17 19:10
Kobierzyczanki wróciły na zwycięską ścieżkę - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Spotkanie rozpoczęło się od serii udanych obron bramkarek po obu stronach, a pierwsze na prowadzenie wyszły koszalinianki. KPR dopiero po 20 minutach zdołał odskoczyć od rywalek. Bramka Magdaleny Drażyk dała prowadzenie drużynie z Kobierzyc (12:9). Do przerwy Kobierki prowadziły 14:11. Wynik mógł być wyższy, ale znakomicie w tej połowie w bramce gości spisywała się Natalia Filończuk, która zaliczyła dziesięć skutecznych obron.

Po zmianie stron bramkarka przyjezdnych powstrzymała rywalki z Kobierzyc trzy razy z rzędu, a jej drużyna musiała radzić sobie w osłabieniu (14:11 w 33’). Dwie zabójcze kontry sfinalizowane przez Mariolę Wiertelak pozwoliły zwiększyć prowadzenie (16:12). Koszalinianki dążyły do skrócenia dystansu, lecz tym razem znakomite interwencje bramkarki KPR-u, Viktorii Saltaniuk umożliwiły utrzymanie przewagi (17:13 41’). Miejscowe coraz łatwiej przebijały się przez defensywę zespołu Krzysztofa Przybylskiego, co znajdowało odzwierciedlenie na tablicy wyników (20:14 w 45’).

Drużyna z Koszalina zmniejszyła jeszcze stratę do pięciu trafień, ale w ostatnich 10 minutach kobierzyczanki znów podkręciły tempo i wypracowały bezpieczną przewagę (26:20). Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:23 dla KPR-u Gminy Kobierzyce. Tym samym zespół trenera Marcina Palicy powrócił na pozycję wicelidera rozgrywek.

KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin 28:23 (14:11)

KPR: Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Viktoriia Saltaniuk – Mariola Wiertelak 6, Natalia Janas 4, Magdalena Drażyk 4, Anastasiya Melekestseva 3, Katarzyna Cygan 3, Patrycja Kozioł 3, Zuzanna Ważna 2, Lesia Smolinh 1, Zorica Despodovska 1, Małgorzata Buklarewicz 1, Aleksandra Kucharska, Oliwia Domagalska, Wiktoria Kocińska.

Młyny Stoisław: Natalia Filończuk – Anna Mączka 4, Kristina Kubisova 4, Adrianna Nowicka 2, Nicola Żmijewska 2, Hanna Rycharska 2, Dominika Szynkaruk 2, Martyna Koper 2, Barbara Choromańska 2, Gabriela Haric 1, Gabriela Urbaniak 1, Patrycja Jura 1, Karolina Szajek.