Koniec lekcji na dwie zmiany w Żernikach Wrocławskich?

Martyna Czerwińska, WK | Utworzono: 2024-04-17 06:42 | Zmodyfikowano: 2024-04-17 06:44
Koniec lekcji na dwie zmiany w Żernikach Wrocławskich? - fot. Martyna Czerwińska
fot. Martyna Czerwińska

Gmina Siechnice podpisała umowę z wykonawcą rozbudowy placówki o czwarte skrzydło. Znajdzie się w nim 16 nowych sal lekcyjnych i 4 pracownie do edukacji indywidualnej. Gmina rośnie pod względem liczby mieszkańców w bardzo szybkim tempie, brakuje miejsc, dlatego uczniowie nie kryją radości, że w końcu warunki nauki się poprawią:

- Będzie więcej miejsca, teraz jest bardzo ciasno. Na stołówce są cały czas kolejki, musimy czekać 10 minut, żeby zjeść. Brakuje też sal, dlatego dla uczniów i nauczycieli to będzie duży plus.

Umowę z wykonawcą prac podpisał jeszcze burmistrz Milan Usak, który po wyborach żegna się ze swoim stanowiskiem. Szkoła odżyje, mówi Radiu Wrocław:

- Nie będzie tej niezwykle uciążliwej zmianowości w ogromnym procencie już. Liczba dzieci zwiększa się z roku na rok, więc projekt, który mamy na tym się nie kończy. Ta inwestycja będzie mogła mieć w przyszłych latach swoją kontynuację.

A to dlatego, że na istniejących już skrzydłach szkoły jest możliwość wybudowania kolejnych kondygnacji. Inwestycja kosztowała 15 mln złotych z czego znaczna większość pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.