Śląsk lepszy od Stali po dogrywce

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-04-02 06:26
Śląsk lepszy od Stali po dogrywce - fot. Bartosz Tomczak

Mecz od początku był wyrównany, choć w pierwszej kwarcie to Stal była skuteczniejsza, szczególnie w rzutach za 3 punkty. Śląsk starał się utrzymać tempo rywali i nie pozwalał im odskoczyć na zbyt wiele punktów. Ostatecznie po pierwszej odsłonie wrocławianie tracili 5 punktów.

Tę przewagę przez długi czas ostrowianie utrzymywali, a nawet powiększyli ją do siedmiu oczek. Wtedy jednak Śląsk zaczął konsekwentnie punktować, w odpowiednim momencie WKS zanotował też siedmiopunktową serię i po pierwszej połowie to wrocławianie prowadzili 49:46.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, podobnie jak wcześniej początek spotkania. Stali udało się doprowadzić do remisu, głównie za sprawą świetnie grającego Laurynasa Beliauskasa.

W czwartej odsłonie Śląsk jednak mocno zaatakował, pod koszem świetnie radził sobie Dusan Miletić i wydawało się, że gospodarze pewnie sięgną po zwycięstwo. WKS prowadził 10 punktami i zwycięstwo było niemal pewne. To jednak nie wystarczyło, bo Stal ruszyła do wściekłego ataku i zanotowała właśnie 10-punktową serię na sam koniec, doprowadzając do remisu 89:89.

W dogrywce na boisku rządzili już tylko wrocławianie. Śląsk pewnie wygrał tę część 14:6 i triumfował w całym spotkaniu 103:95.

Śląsk Wrocław – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 103:95 (23:28, 26:18, 17:20, 23:23 - 14:6)

Punkty:

Śląsk Wrocław: Dusan Miletic 22, Daniel Gołębiowski 19, Marek Klassen 17, Angel Nunez 16, Hassani Gravett 13, Mateusz Zębski 8, Andrii Wojnawołycz 5, Aleksander Wiśniewski 3, Arciom Parachouski 0;

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Laurynas Beliauskas 25, Tomasz Gielo 21, Nemanja Djurisic 14, David Brembly 10, Krzysztof Sulima 10, Ojars Silins 6, Aigars Skele 4, David Walker 3, Wiktor Sewioł 2.