5 tysięcy "na rękę", a wciąż brakuje chętnych

Beata Makowska, JD | Utworzono: 2024-04-07 14:00 | Zmodyfikowano: 2024-04-07 14:39
5 tysięcy "na rękę", a wciąż brakuje chętnych - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Wrocławska policja cały czas szuka chętnych do wstąpienia w ich szeregi. -Zanim nowi mundurowi trafią do służby, czeka ich jeszcze specjalne szkolenie:

„Taki kurs musi potrwać pół roku. Wtedy policjant uczy się podstawowych pojęć, podstawowych zadań, będąc w różnych pionach, ale ta wiedza ogólna musi być poparta ćwiczeniami, zadaniami, które są wykonywane również w formie praktyk i to trwa pół roku” – mówi Wojciech Jabłoński, rzecznik prasowy wrocławskiej policji.

Specjalnie dla kandydatów prowadzone są zajęcia sportowe przygotowujące do zdania egzaminu. Zajęcia sportowe przygotowujące kandydatów do testu sprawności fizycznej odbywają się we wtorek od godziny 11:30 do 13:00, i w piątek od 12:30 do 14:00 w sali przy ul. Kozanowskiej 69 we Wrocławiu.

„Często ten policjant, który jako pierwszy przyjeżdża na interwencję, często jest to policjant właśnie wydziału prewencji, musi podejmować jako pierwszy szybko decyzje, musi rozważyć różne warianty, a to ma wpływ na dalesze losy bardzo wielu osób” – dodaje Wojciech Jabłoński.

Zainteresowane osoby mogą składać osobiście komplet dokumentów aplikacyjnych w Wydziale Kadr Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.