Pediatria w Wałbrzychu będzie większa

Bartosz Szarafin, MC | Utworzono: 2024-04-08 18:44 | Zmodyfikowano: 2024-04-08 18:45
Pediatria w Wałbrzychu będzie większa  - fot. RW
fot. RW

Budowa nowego pawilonu staje się coraz bardziej realna. W budżecie województwa, w wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano na ten cel 20 mln złotych. -Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg - zapowiada wicemarszałek Grzegorz Macko.

-W ciągu najbliższych kilku tygodni ogłoszony zostanie przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj dla budowy nowego pawilonu pediatrycznego. Jego koszt zakładany dzisiaj to 39mln zł, z czego 20mln zł będzie pochodziło z budżetu województwa dolnośląskiego, pozostała kwota to wkład własny szpitala, oraz planowany kredyt.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2026r. Pawilon ma stanąć w miejscu obecnych budynków tlenowni na terenie szpitala w dzielnicy Piaskowa Góra. Te najpierw będzie trzeba przenieść. -O potrzebie tej inwestycji mówiło się od lat - przypomina wicemarszałek Grzegorz Macko.

-Nowoczesna infrastruktura jest potrzebna po to, żeby w jak najlepszych warunkach leczyć najmłodszych pacjentów w szpitalu w Wałbrzychu. Po drugie, żeby lekarze pediatrii też chcieli pracować w Wałbrzychu. Kiedy pojawiła się taka okazja w związku z tym, że wyniki budżetu województwa dolnośląskiego są bardzo dobre - zdecydowaliśmy się przeznaczyć właśnie część środków na zrealizowanie zadania o którym się mówiło od lat. 

Prace budowlane mogą ruszyć w przyszłym roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.