2 Szpital Polowy we Wrocławiu wyróżniony za pomoc po trzęsieniach ziemi w Turcji

Radio Wrocław, IAR, AO | Utworzono: 2024-04-10 15:53 | Zmodyfikowano: 2024-04-10 16:07
2 Szpital Polowy we Wrocławiu wyróżniony za pomoc po trzęsieniach ziemi w Turcji - fot. FB 2 Wojskowy Szpital Polowy
fot. FB 2 Wojskowy Szpital Polowy

Dyrektor WIM profesor Grzegorz Gielerak powiedział, że laureaci to prawdziwi bohaterowie, którzy w sytuacji zagrożenia życia nie mieli wątpliwości, jak się zachować:

"Cieszę się, że poprzez tę nagrodę ich czyn można upublicznić i zauważyć. Z takich ludzi możemy być dumni, a ich działania i czyny zasługują na to, żeby wpisać się złotymi zgłoskami w działalność polskiego ratownictwa i działalność na rzecz drugiego człowieka" - podkreślił dyrektor Gielerak.

W kategorii instytucjonalnej uhonorowano drugi Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu - za pomoc medyczną i humanitarną po serii trzęsień ziemi w Turcji w lutym ubiegłego roku. Komendant szpitala pułkownik Jarosław Bukwald powiedział, że jest to szczególne wyróżnienie za pracę na rzecz medycyny i wojska. "Mieliśmy 24 godziny, żeby przygotować pewien element szpitala, który został przetransportowany do Turcji, żeby udzielać tam pomocy ofiarom. Podczas akcji ratownicy pomogli ponad siedmiuset mieszkańcom" - dodał.

W kategorii indywidualnej statuetkę Animus Fortis otrzymał szeregowy Michał Tomczak - żołnierz pełniący zawodową służbę w 16 Orzyskim Pułku Saperów, czynny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach, który, chociaż nie był na służbie, uratował z płonącego domu poszkodowaną osobę.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.