Pacjenci wybrali, gdzie czują się najlepiej zaopiekowani

Elżbieta Osowicz, MC | Utworzono: 2024-06-06 07:11 | Zmodyfikowano: 2024-06-06 15:46
Pacjenci wybrali, gdzie czują się najlepiej zaopiekowani - fot. radiowroclaw.pl
fot. radiowroclaw.pl

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi - mówił prof. Dariusz Janczak z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który zorganizował konferencję na temat jakości i bezpieczeństwa w ochronie zdrowia. Podczas otwarcia Forum z udziałem kilkudziesięciu prelegentów, po raz pierwszy wręczona została nagroda "Jakość okiem pacjenta". Odbierająca statuetkę pielęgniarka oddziałowa Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Dorota Polańska podkreślała, że to zasługa całego zespołu.

"Myślę, że naprawdę mamy wspaniały zespół, no bardzo się wszyscy poświęcają dla pacjentów, dla dzieci. Mają zawsze dla nich czas i to jest doceniane, że bardzo się starają. My pracujemy i z dzieckiem i z rodzicem, tak naprawdę to jest podwójny pacjent. Trzeba uspokoić rodziców, wytłumaczyć, co będzie się działo i tak samo z dzieckiem."

Nagroda została przyznana Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK na podstawie ankiet wypełnianych przez pacjentów. Szczegóły zdradza Małgorzata Gdesz kierownik działu działu Akredytacji i Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.

"Czasami pacjenci odczuwali, że personel pracuje pod presją czasu, że mógłby mieć dla nich więcej czasu. Natomiast dużo też odpowiedzi jest bardzo pozytywnych, gdzie pacjenci chwalą sobie, że personel wkłada bardzo dużo serca w opiekę nad pacjentami. Były tez gratulacje i podziękowania w tych odpowiedziach."

W ankietach pacjenci mogli oceniać proces leczenia na każdym etapie, od przyjęcia na oddział po wypis. Uczestnicy Forum jakości i Bezpieczeństwa podkreślali, że uwagi oraz błędy trzeba raportować i analizować, aby się nie powtarzały.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.