Jak wybrać najlepszy prezent dla kilkulatka?

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-04-24 14:50
Dodaj do Wykop.pl
Jak wybrać najlepszy prezent dla kilkulatka? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora

 

Zabawki i nie tylko - pomysł na prezent dla dziewczynki

Szukając idealny prezent dla dziecka, warto jest zakupić coś, co pozwoli na rozwój wyobraźni oraz odwagi. Z pewnością zainspiruje dzieci domek dla lalek albo maskotki Jellycat. To świetny prezent dla każdej dziewczynki, głównie dlatego, że ma duży potencjał do personalizacji. Domek można udekorować mebelkami, które są dostępne w różnych stylach, a dekoracje samego domku można rozbudowywać w nieskończoność. Renowacje i przemeblowania domków to super zabawa pobudzająca kreatywne i oryginalne myślenie. Jeżeli chcesz kupić prezent, który nie jest zabawką, rozważ podarowanie grającej pozytywki. Ten klasyczny prezent jest również szkatułką na skarby dziecka i z pewnością zostanie w pokoju dziewczynki na długie lata. A jeżeli dziewczynka lubi tańczyć, spódniczka tiulowa sprawi, że będzie się czuła jak mała baletnica.


Najlepsze propozycje na prezent dla kilkuletniego chłopca

Skomplikowane tory wyścigowe i samochodziki to zawsze atrakcyjne prezenty dla chłopca. Chłopcy mogą spędzać długie godziny nad zestawami kolejek. To taki odpowiednik domku dla lalek dla dziewczynek. Rozbudowując swoją kolejkę chłopiec może dodawać masę różnych elementów dekoracyjnych takich jak drzewka, stacje zrobione z drewnianych klocków i figurki, które sprawiają, że tor staje się elementem scenografii w wyobraźni dziecka. Dla chłopców z zacięciem do budowania warto też przyjrzeć się zestawom dla majsterkowicza, który sprawi, że chłopiec będzie miał wiele godzin zabawy w pomaganie ulepszania otaczającego go świata.


Prezent dla wielodzietnej rodziny. Jakie zabawki zachęcą rodzeństwo do wspólnej zabawy?

Dzieci w wielodzietnych rodzinach często są na różnych etapach rozwoju, przez co te starsze nie chcą się bawić z młodszymi po prostu nudząc się zbyt małym wyzwaniem. Aby zachęcić rodzeństwo do wspólnego działania warto zainwestować w prezent w formie zabawki kooperacyjnej, gdzie dziecko w każdym wieku będzie mogło dodać coś od siebie. Na takie prezenty świetnie nadają się puzzle edukacyjne, które są zarazem grą obserwacyjną. Po ułożeniu takich puzzli, dzieci mogą wspólnie rozgryzać łamigłówki dołączone do gry. Kolejnym trafem mogą być klocki drewniane. Dzieci razem mogą budować skomplikowane konstrukcje budując przy okazji zgrany zespół. Fajną opcją na prezent są też tematyczne zabawki. Dzieci chętnie bawią się razem w odgrywanie ról. Zakup drewnianego stoiska-sklepiku z masą przeróżnych produktów czy też mini kuchenki zachęci dzieci do odgrywania różnych scenek z życia i zabawnych sytuacji, przy których z pewnością nie będą się nudzić nawet dorośli.


Oryginalne i kreatywne prezenty i gadżety

W odpowiednim sklepie dla dzieci znajdziesz wiele inspiracji na prezent dla kilkulatków, które zaskoczą Cię pomysłowością i oryginalnością,. Spośród zabawek edukacyjnych rekordy popularności biją klocki magnetyczne. Wynalezione aby pomóc dzieciom zrozumieć matematykę i geometrię przestrzenną płytki z magnesami stanowią idealny przykład połączenia nauki z zabawą. Kolejną zabawką wpływającą pozytywnie na rozwój intelektualny są kulodromy. Znajdziesz wiele opcji na prezent dla dziecka odpowiedni do właściwego etapu rozwoju dziecka - od prostych koralików na torze dla najmłodszych po skomplikowane modyfikowalne tory ruchu na kulki dla starszych dzieci. Oryginalnym prezentem jest także projektor, który umili dziecku zasypianie i przyzwyczai je do samodzielnego spania.