Nieśmiertelniki z grawerem – biżuteria łącząca tradycję i nowoczesność

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-04-26 16:59 | Zmodyfikowano: 2024-04-26 17:00
Dodaj do Wykop.pl
Nieśmiertelniki z grawerem – biżuteria łącząca tradycję i nowoczesność - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Dlaczego mężczyźni lubią nieśmiertelniki?

Nieśmiertelniki z grawerem cieszą się uznaniem nawet wśród mężczyzn, którzy nie przepadają za biżuterią. Mają one opinię biżuterii typowo męskiej, co więcej ich forma sprawia, że pasują one do większości męskich stylizacji. Choć same nieśmiertelniki mogą nie robić na mężczyznach wrażenia, ich wielką zaletą jest możliwość personalizacji. To przede wszystkim grawer stanowi o wartości nieśmiertelnika. Dużą zaletą jest fakt, że projektanci w żaden sposób nie narzucają nam treści graweru. Możemy wygrawerować praktycznie dowolny napis (pod warunkiem, że uda się nam go zmieścić na prostokątnej ozdobie). Zdecydowanie najczęściej grawerowane są imiona lub inicjały najbliższych osób, ważne miejsca, daty, cytaty i hasła motywacyjne.

Sprawdź promocje na nieśmiertelniki męskie w sklepie manoki.pl


Nieśmiertelniki nie tylko w wersji minimalistycznej

Pierwotnie nieśmiertelniki męskie miały bardzo minimalistyczną formę. Dziś znajdziemy biżuterię tego typu, która spełni oczekiwania mężczyzn, którym z minimalizmem jest nie po drodze. Przede wszystkim dziś możemy wybierać nieśmiertelniki w różnych odcieniach. Oprócz klasycznych nieśmiertelników srebrnych pojawiła się biżuteria złota (różne odcienie złota), a nawet wykonana z czarnej stali szlachetnej. Dodatkowo możemy zdecydować się na ozdoby z połyskującego lub całkowicie matowego metalu.

Modnym trendem jest łączenie nieśmiertelników z grawerem z różnymi ozdobami. Współcześnie znajdziemy biżuterię z motywami morskimi (stery lub kotwice), a także motywami religijnymi (pamiętajmy, że krzyże, czy też medaliki mają w tym przypadku tylko i wyłącznie ozdobną funkcję). Dodatki mogą być wykonane z metalu lub z całkowicie innego tworzywa – na przykład ze skóry naturalnej.

Współcześnie modne jest również noszenie dwóch nieśmiertelników. Mogą być one w tym samym lub różnych kolorach (na przykład srebrnym i złotym, złotym i czarnym, srebrnym i czarnym).


Nieśmiertelniki z grawerem na co dzień i do eleganckich stylizacji

Uniwersalna forma nieśmiertelników sprawia, że z powodzeniem można połączyć je z codziennymi, jak i bardzo eleganckimi stylizacjami. Wielbiciele tego typu biżuterii zakładają ją nawet do pracy. Jeżeli decydujemy się połączyć nieśmiertelnik z eleganckim garniturem, pamiętajmy żeby ozdoba posiadała wystarczająco długi łańcuszek (prawdopodobnie nie będziemy mogli nosić nieśmiertelnika na wierzchu). W wersji eleganckiej popularny kulkowy łańcuszek można zastąpić łańcuszkiem o splocie w kształcie kostki.


Czy nieśmiertelnik z grawerem sprawdzi się jako upominek?

Nieśmiertelniki z grawerem należą do biżuterii, która wyjątkowo często wybierana jest na prezent. Konsumenci decydują się na wybór nieśmiertelnika, gdyż jest on dodatkiem pod wieloma względami uniwersalnym. Jego atrakcyjna, ponadczasowa forma sprawia, że chętnie sięgają po niego mężczyźni w różnym wieku (nieśmiertelnik sprawdzi się jak prezent na Dzień Dziadka, walentynki, a nawet Dzień Dziecka). Jeżeli nie mamy pomysłu na grawer, wybór napisu możemy pozostawić osobie, którą chcemy obdarować.

Nieśmiertelnik z grawerem jest upominkiem bezpieczny, gdyż mężczyzna, któremu robimy prezent będzie mógł łączyć go z różnymi stylizacjami.

Współcześnie nieśmiertelniki produkowane są z różnych materiałów, w tym również z hipoalergicznej stali szlachetnej (jest ona niezwykle efektowna, a zarazem wytrzymała). Stal szlachetna jest dobrym wyborem, gdy chcemy obdarować mężczyznę mającego alergię na metale szlachetne (stal nawet w takim wypadku będzie bezpieczna).