Dostaną 64 tys. złotych od ministerstwa, żeby "Zrozumieć Kościoły"

JD | Utworzono: 2024-05-21 15:10 | Zmodyfikowano: 2024-05-21 15:12
Dostaną 64 tys. złotych od ministerstwa, żeby "Zrozumieć Kościoły" - fot. RW
fot. RW

Projekt ma zainspirować młodzież do kreatywnej pracy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Po II wojnie światowej wiele zabytkowych obiektów zamieniło się w ruinę lub całkowicie zniknęło z powierzchni ziemi. W dużym stopniu przetrwały jednak budowle sakralne, w szczególności kościoły, które przypominają o burzliwych losach mieszkańców tych terenów.

Mieszkańcy, a w szczególności młodzież, nie zdają sobie sprawy, że kościoły to nie tylko zabytkowe budowle z witrażami, lecz przemyślane, tworzone według rozbudowanego scenariusza, miejsca mające na celu edukację odwiedzających.

Nowoczesna edukacja w Zamku Książ

Za sprawą wizyt studyjnych młodzież pozna różnice w budowlach kościelnych różnych wyznań, pozna założenia, jakie mają spełniać te budowle i ich architekturę. Podczas wyjazdów studyjnych młodzież będzie nagrywać krótkie filmiki edukacyjne, wykorzystywane później w stworzonej przez nią książeczce i grze. Projekt, którym Zamek Książ w Wałbrzychu wychodzi poza swoją statutową działalność, jest całkowicie bezpłatny dla jego uczestników.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.