Głogów szykuje się na najazd turystów

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2024-05-25 16:04 | Zmodyfikowano: 2024-05-25 16:10
Głogów szykuje się na najazd turystów - fot. Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl
fot. Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Dominik Jeton, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie zachęca, by już z początkiem czerwca wybrać się do niedawno udostępnionego szpitala podziemnego. Obiekt był wykorzystywany w 1945 roku w czasie oblężenia miasta. "To faktycznie wygląda jak podziemne miasto. Tam już nie ma żadnego okablowania, ale są pozostałości po tych łóżkach, które były przytwierdzane wzdłuż ścian i są takie ślady, ciężko stwierdzić skąd, np. odbicia rąk dziecięcych. Nie wiemy, kiedy się pojawiły, w jakim okresie i chcemy się dowiedzieć więcej na temat tych rzeczy" - dodaje gospodarz.

Dni Głogowa, Lato w Twierdzy... To przyciąga turystów z całego Dolnego Śląska

Nadchodzące wydarzenia to okazja, by poznać historyczną stronę miasta. Końca dobiega m.in. remont zabytkowego obiektu Neptun wraz z całą przystanią.

"Prace budowlane zakończyły się. Jesteśmy na etapie ostatnich zgód, w kierunku uzyskania zgody na użytkowanie. Otoczenie tego Neptuna jest piękne. Mamy tarasy drewniane nad zatoką, będziemy tam zapraszać także ludzi spoza Głogowa, żeby sobie znaleźli miejsce na nocleg, żeby odwiedzili Głogów i miło spędzili czas" - podkreśla Radiu Wrocław zastępca Prezydenta Głogowa, Piotr Poznański.

Rekreacja nad Odrą

W obiekcie, poza bazą noclegową i restauracją, powstała także sala konferencyjna, w której będą organizowane warsztaty przyrodnicze. Obok Neptuna dostępna będzie wypożyczalnia rowerów i kajaków. Na nabrzeżu powstanie niebawem pomost pływający. Niewykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku na wakacje.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.