Za nami Powiatowy Dzień Strażaka w Jeleniej Górze

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-05-25 19:13 | Zmodyfikowano: 2024-05-25 19:14
Za nami Powiatowy Dzień Strażaka w Jeleniej Górze - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

Za ciężką służbę dziękował mundurowym z-ca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, st. bryg. Piotr Grzyb. „Mamy okazje podziękować strażakom Państwowej Straży Pożarnej i OSP, za ich całoroczną trudną i niebezpieczna służbę dla mieszkańców. Były wręczone medale Prezydenta RP, od Ministra MSWiA dla strażaków, którzy się wyróżniali, też medale dla druhów ochotników, też dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, co jest bardzo ważne dla naszego narybku.”

Dzięki strażakom mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. „Straż jest ważna dla nas wszystkich. Udowadniają na co dzień, że bez nich byłoby nam bardzo ciężko. Strażacy, czy druhowie OSP są zawsze gotowi do tego, żeby nieść pomoc, ratować nasze zdrowie, nasze życie, nasze mienie” - podkreślał starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak chce wybudować remizę

Rocznie jeleniogórscy strażacy mają około 2 tys. interwencji. Tylko jedna trzecia z nich to wyjazdy do pożarów. W zeszłym roku 2185 wyjazdów do różnych zdarzeń. Wyjeżdżamy więcej do likwidowania innych miejscowych zagrożeń. Od powalonych drzew, przez wypadki samochodowe, a skończywszy na kocie na drzewie, do którego też oczywiście jeździmy” - mówi komendant jeleniogórskiej PSP, st. bryg. Andrzej Ciosk.

Jak zapowiedział Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, miasto w najbliższym czasie zamierza wybudować nową remizę dla strażaków-ochotników z ul. Wiejskiej. Nowej siedziby mają się też doczekać strażacy z OSP Sobieszów.

W tym roku na wyższy stopień awansowano 16 jeleniogórskich strażaków. Trzech mundurowych uhonorowano odznaczeniami, a dwóch medalami. Podczas uroczystości wręczono również okolicznościowe nagrody od władz samorządowych.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.