Reakcja24: Rozmawiamy o długach

Marek Obszarny, JD | Utworzono: 2024-06-06 12:08
Reakcja24: Rozmawiamy o długach - fot. RW
fot. RW

W ekstremalnych sytuacjach sprawa trafia do sądu, w efekcie czego do akcji wkracza komornik, wszczynając odpowiednie postępowanie. Posiada on wiele narzędzi, które w efekcie powinny spowodować ściągnięcie wszelkich należności z dłużnika i przekazanie ich wierzycielowi.

Sam proces nie jest ani łatwy, ani przyjemny dla osoby, wobec której został zastosowany. W jaki sposób należy więc postępować w kontaktach z komornikiem sądowym, żeby egzekucja przebiegła w miarę bezboleśnie? Co możemy, a czego nie uda się załatwić? To będzie tematem dzisiejszej Reakcji24.

Spotkamy się z Przewodniczącą Rady Izby Komorniczej we Wrocławiu, Moniką Janus. Zajmiemy się zagadnieniami związanymi z niepłaceniem alimentów nie tylko na dzieci, ale także tych należnych osobom dorosłym. Pomówimy o przygotowywanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości krajowych tablicach alimentacyjnych, które w założeniu powinny zlikwidować problemy w zasądzanych przez sądy rodzinne wysokościach świadczeń.

Jak zwykle czekamy również na wszelkie pytania, sugestie i wnioski związane z pracą komorników pod numerem telefonu: 71 391 00 00, adresem mailowym: [email protected]


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.