Wałbrzych: Trzy dni bezpłatnych koncertów i spotkań autorskich

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-06-20 13:44 | Zmodyfikowano: 2024-06-20 13:47
Wałbrzych: Trzy dni bezpłatnych koncertów i spotkań autorskich - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Koncert poświęcony twórczości Republiki, legendarne przeboje w wykonaniu duetu Mietek Szcześniak oraz Krzysztof Herdzin, oraz spotkania autorskie - to tylko wybrane propozycje rozpoczynającego się
już jutro w Starej Kopalni w Wałbrzychu Festiwalu Twórczej Wyobraźni. Wstęp na wydarzenia organizowane od piątku do niedzieli jest bezpłatny.

Pierwszego dnia festiwalu w Starej Kopalni pojawią się Michał Rusinek. Z pisarzem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a dziś szefem fundacji jej imienia porozmawia Jerzy Kisielewski. W Kuźni publiczność usłyszy kameralny koncert Sambora Dudzińskiego. Później na scenie pojawi się duet Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin z koncertem „Songs From Yesterday”. Pierwszy dzień III edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni zakończy się pokazem Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” przygotowanym specjalnie na ten dzień w związku z Nocą Kupały.

Drugi dzień festiwalu to także warsztaty w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA związane z wystawą Ewy Cieniak „Czerwona Nitka”, wernisaż fotografii Piotra Sadoczyńskiego w Galerii na Piętrze czy XII Ogólnopolski Przegląd Fotografii i Diaporam PTTK. Tego dnia Jerzy Kisielewski w czasie spotkania autorskiego porozmawia ze Zbigniewem Rokitą. Pisarz i reporter pisze między innymi o problematyce Górnego Śląska. Jest autorem opowieści „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Tego dnia na kameralnej scenie pojawi się także Iwona Loranc z grupą Tricolor, a wieczorem na dużej scenie czeka nas spotkanie z utworami Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

- Zacznie duet Radosław Bolewski i Maciej Tubis. Bardzo interesująca forma, perkusista i pianista, wykonują utwory Republiki, a następnie na scenie trio Jacek Bończyk, Zbyszek Krzywański i Jakub Nowak i zagramy „Czarno-biało ślady”. Jest to program poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu i Republice, który gramy od jakiegoś czasu, zagraliśmy bardzo dużą trasę w ubiegłym roku przy okazji koncertu „Obywatele Republiki” i postanowiliśmy zagrać to w Starej Kopalni - przypomina Jacek Bończyk.

Trzeci i ostatni dzień III edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni to spotkanie autorskie z Andrzejem Poniedzielskim, który pojawi się także na dużej scenie ze swoim jubileuszowym koncertem „BA! czyli Best After”. Na scenie kameralnej w Kuźni zagrają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

PROGRAM:

PIĄTEK - 21 czerwca

16.45 – Otwarcie III edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni - KUŹNIA
17.00 – Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Prowadzi Jan Kisielewski - KUŹNIA
18.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” - DZIEDZINIEC
19.00 – Sambor Dudziński - koncert „Solo z publicznością” - KUŹNIA
21.00 – Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio - koncert „Songs From Yesterday” - DZIEDZINIEC
22.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” - KOPALNOCKA - PLAC EVENTOWY

SOBOTA - 22 czerwca

11.00 i 16.00 – Wystawa Ewy Cieniak „Czerwona Nitka” oraz warsztaty z haftu - BWA
16.00 – Wernisaż wystawy fotografii Piotra Sadoczyńskiego - GALERIA NA PIĘTRZE
17.00 – XII Ogólnopolski Przegląd Fotografii i Diaporam PTTK - MULTIMEDIALNA GALERIA OBRAZU
17.00 – Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą. Prowadzi Jerzy Kisielewski - KUŹNIA
19.00 – Iwona Loranc i Tricolor - koncert „Z miłości” - KUŹNIA
21.00 – Wieczór z piosenkami Republiki: Radosław Bolewski i Maciej Tubis z koncertem „Tak, tak, to… my” oraz Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański i Jakub Nowak z koncertem „Czarno-białe ślady” - DZIEDZINIEC

NIEDZIELA - 23 czerwca

16.00 – Spotkanie autorskie z Andrzejem Poniedzielskim. Prowadzi Jerzy Kisielewski - KUŹNIA
18.00 – Bogdan Hołownia i Paweł Pańta - koncert „To nie przypadek” - KUŹNIA
20.00 – Andrzej Poniedzielski z zespołem - koncert jubileuszowy „BA! czyli Best After” - DZIEDZINIEC
22.00 – Zakończenie III edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.