Ostre Koło: Zagraliśmy z Nowej Rudy

JD, GN, RB | Utworzono: 2024-07-05 12:14 | Zmodyfikowano: 2024-07-05 12:19
Ostre Koło: Zagraliśmy z Nowej Rudy - fot. Radosław Bugajski
fot. Radosław Bugajski

 

Naszą przygodę tradycyjnie rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, rozdaliśmy prezenty od Radia Wrocław i porozmawialiśmy z zaproszonymi ekspertami o ciekawych okolicach Nowej Rudy, historii regionu, planowanym rozwoju ścieżek singletrack w okolicy. Następnie udaliśmy się na rowerową wycieczkę z przewodnikiem po trasach prowadzących wokół Góry Świętej Anny.

Program Ostre Koło w niedzielę od godz. 10:00 tylko na antenie Radia Wrocław.

W trakcie spotkania nasz reporter Jarosław Wrona rozmawiał z gośćmi Radia Wrocław:

  • Elżbieta Bisikiewicz, referat Turystyki i promocji Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, Agnieszka Polanowska - Centrum Turystyczno Sportowe w Nowej Rudzie oraz Beata Kłossowska-Tyszka, organizatorka Festiwalu Dzieje Się:

  • Marek Janikowski — prezes fundacji Singletrack Glacensis:

  • Michał Osowski — właściciel obiektu Anaberg oraz Jan Borkowski — Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jugów:

  • Alicja Matuła — Noworudzianka, mistrzyni Polski juniorek w kolarstwie górskim, szosowym i przełajowym:

 

Partnerem programu jest Anaberg Pokoje i Restauracja www.anaberg.com.pl oraz Fundacja Singletrack Glacensis:

 

Anaberg Pokoje i Restauracja

Renomowany obiekt Anaberg znajduje się w mieście Nowa Ruda i wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją przy wieży widokowej na górze Świętej Anny, kościele Świętej Anny z XVIII wieku oraz wyjściu na dwa znakowane szlaki turystyczne. Z okien budynku roztaczają się widoki na Krępiec, Ścinawkę oraz Nową Rudę. Obiekt wyróżnia nowoczesna stylistyka i oferowane udogodnienia. Anaberg zapewnia bezpłatne WiFi oraz prywatny niestrzeżony parking.

Każdą opcję zakwaterowania wyposażono w telewizor z płaskim ekranem z dostępem do kanałów satelitarnych. Do dyspozycji Gości jest prywatna łazienka z prysznicem, bezpłatnym zestawem kosmetyków, ręcznikami i suszarką do włosów. Wyposażenie obejmuje również lodówkę. Wszystkie pokoje w obiekcie są klimatyzowane i nowocześnie urządzone. W pokojach i wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych obowiązuje zakaz palenia.

Codziennie rano w działającej na miejscu restauracji podawane jest świeżo przygotowywane i z najwyższej jakości składników śniadanie a'la carte. Restauracja oferuje przysmaki kuchni polskiej tworzonej z wykorzystaniem regionalnych produktów. Poza restauracją, dostępna dla gości jest także kawiarnia z deserami oraz z wypiekanymi na miejscu ciastami. Bar wyróżnia się szerokim wyborem napojów alkoholowych jak i bezalkoholowych. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania sportów typu: trekking, bieganie, jazda na rowerze (singletrack), nordic walking, jazda konna.

Adres: Anaberg Pokoje i Restauracja, Góra Anny 1, 57-400 Nowa Ruda


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.