Tak będzie wyglądała nowa wrocławska krasnalka. Frekwencja trafi tam, gdzie zagłosuje najwięcej osób

Urząd Miasta Wrocławia przedstawił nową wrocławską krasnalkę - Frekwencję. Krasnalka powędruje na osiedle, które w wyborach prezydenckich zagłosuje najliczniej, mówi Radosław Michalski, dyrektor Departamentu Marki Miasta:
- Krasnalka ma wszystkie atrybuty wrocławskiego krasnala, a więc ma swoją krasnalową czapeczkę, ma swoje krasnalowe botki, no i ma to, z czym się wiąże - to jest worek z kartami wyborczymi, bo samej urny już nie mogłaby trzymać, więc ma worek z kartami wyborczymi, taki zachęcający do tego, żeby dorzucić do niego swój głos.
Przeczytaj: Dwa przypadki złamania ciszy wyborczej na Dolnym Śląsku. Zrywano plakaty
Wrocław wysoko w rankingu frekwencji?
Spodziewamy, że Wrocław w rankingu będzie wysoko, bo do spisu wyborców dopisała się rekordowa liczna osób - ponad 60 tysięcy, mówiła Agata Dzikowska z Urzędu Miasta:
- Zachęcamy Państwa, żeby zagłosować właśnie teraz, trochę wcześniej. Nie zostawiać na ostatnią chwilę. Do tych osiedli, do których jest dopisanych najwięcej osób, już wczoraj o 8:00 rano dojechały dodatkowe karty, gdyby były potrzebne. Mamy więc nadzieję, że głosowanie zakończy się o godzinie 21:00, że nie będzie kolejek.
Krasnalka Frekwecja jest w tej chwili w trakcie odlewania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu, bowiem wyniki danego osiedla z obu tur będą sumowane.

Sprawdź: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. We Wrocławiu rozpoczęło się punktualnie
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

