Dobra wiadomość dla Politechniki Wrocławskiej. Będzie więcej miejsc na medycynie

90 miejsc na kierunku medycznym na Politechnice Wrocławskiej! Ministerstwo Zdrowia przyznało uczelni większy limit przyjęć. Dokładnie taki, o jaki wnioskowała Politechnika na rok akademicki 2025/26 - mówi prof. Iwona Hołowacz, prodziekan ds. studenckich i dydaktyki:
- Otrzymaliśmy uchwałę Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej dla kierunku lekarskiego i jest to ocena pozytywna, bez żadnych zastrzeżeń. Otrzymaliśmy tę ocenę na 6 lat.
To oznacza, że dopiero wtedy uczelnię czeka kolejna planowana ocena programowa. – Zrealizowaliśmy wszystkie wcześniejsze rekomendacje związane z funkcjonowaniem kierunku lekarskiego, uwzględniliśmy uwagi, wprowadziliśmy korekty i dlatego nie spodziewaliśmy się innej decyzji. To jest oczywiście efekt ciężkiej pracy całego wydziału – dodaje prof. Hołowacz.
Aktualnie na Politechnice Wrocławskiej na kierunku medycznym studiuje w sumie 100 studentów - na II i III roku kierunku lekarskiego.
Sprawdź też: Odbudują po powodzi baseny, stadion czy halę. Miliony na infrastrukturę sportową i rekreacyjną
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

