Teatr Otwarty we Wrocławiu. Sprawdzamy, jakie propozycje przygotował Teatr Współczesny

Najbliższe dwa weekendy we Wrocławiu będą mijały pod znakiem teatrów alternatywnych. A wszystko to w ramach projektu Teatru Współczesnego we Wrocławiu zatytułowanego "Teatr Otwarty". I tak na przykład, 1 września Teatr Obłędu wystawi „Złe duchy” na podstawie opowiadań Antona Czechowa. Mówi aktorka tego teatru Marta Darosz-Olczak:
- Spektakl złe duchy to pomysł naszego reżysera Adriana Misiury , utworzył taka kompilację na podstawie wielu różnych opowiadań i jednego dramatu. Generalnie wynika to też z fascynacji Czechowowskim bohaterem , prostym zwyczajnym który przeżywa różne dramaty , rozterki.
Przegląd rozpocznie się dziś od produkcji Love Spectrum Disorders”, w reżyserii Katarzyny Czekierdy. O tym projekcie mówi Damian Zieleziński, reżyser:
- To jest inicjatywa z pogranicza czegoś co nazywamy teatrem gier. Czyli połączenia świata gier komputerowych oraz teatru. Jesteśmy kolektywem graczy, aktorów, artystów, muzyków, rzemieślników, czyli ludzi z pasją
W następny weekend (5 i 6 września) będzie można zobaczyć dwa spektakle studentów Akademii Sztuk Teatralnych – filia we Wrocławiu, czyli: „W środku słońca gromadzi się popiół” Artura Pałygi i „Medeę” Eurypidesa w adaptacji i reżyserii Piotra Żukowskiego.
Sprawdź: 12-letni Janek pomógł rannemu koledze. "Taki widok niejednego dorosłego wprawiłby w osłupienie"
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

