Zamek Książ w świątecznej odsłonie. Mistrzowie florystyki stworzyli magiczną atmosferę [ZDJĘCIA] - Radio Wrocław

Zamek Książ w świątecznej odsłonie. Mistrzowie florystyki stworzyli magiczną atmosferę [ZDJĘCIA]

| Pół roku temu, 2025-12-10, 10:50
Zamek Książ w świątecznej odsłonie. Mistrzowie florystyki stworzyli magiczną atmosferę [ZDJĘCIA] – Czołowi floryści w kraju, a wśród nich mistrzowie świata - przez około tydzień dekorowali na święta Zamek Książ w Wałbrzychu.
Czołowi floryści w kraju, a wśród nich mistrzowie świata - przez około tydzień dekorowali na święta Zamek Książ w Wałbrzychu.
Fot: Bartosz Szarafin/ Radio Wrocław

Czołowi floryści w kraju, a wśród nich mistrzowie świata - przez około tydzień dekorowali na święta Zamek Książ w Wałbrzychu. Zabytkowe wnętrze na wszystkich piętrach zyskały świąteczny charakter. - Znajdziemy tam zarówno elementy nawiązujące do bajek jak i do rodzin królewskich - mówi Aneta Bobowska z Zamku Książ:

- Tematem przewodnim jest "Royal Christmas" w całym zamku. Jest bardzo dużo złota i czerwieni. I to jest taki nasz motyw przewodni, ponieważ chcieliśmy, żeby tak jakby do każdego naszego zwiedzającego dotarł ten ułamek takiej królewskiej możliwości obchodzenia tych świąt Bożego Narodzenia.

W regionie: Umorzenie postępowania ws. aborcji w 36. tygodniu ciąży. Oleśnicki szpital kończy współpracę z lekarką

 

Stu florystów dekorowało wnętrza Zamku Książ

W zamku można spotkać ozdoby z roślin żywych, jak i inne dodatki. - Ale największe wrażenie robi choinka w reprezentacyjnej Sali Maksymiliana - dodaje prezeska Dorota Karolewska:

- W tym roku do zamku na potrzeby Magii Świąt sprowadzonych zostało ponad 100 choinek. W tym jedna największa z naszych parków, ośmiometrowa choinka, która jest największą choinką w historii Zamku Książ jaka stanęła w Sali Maksymiliana. Znajduje się około 80 centymetrów od stropu, prezentuje się naprawdę widowiskowo.

Aby ją postawić, konieczny był podnośnik i pomoc strażaków, którzy przy użyciu technik linowych wstawili ją przez zamkowe okna. Nad dekoracją zamkowych wnętrz przez około tydzień pracowała setka florystów. Magia świąt potrwa tam do 6 stycznia.

Świąteczne wydanie Zamku Książ do 6 stycznia

Efekt ich pracy można zobaczyć w ramach ekspozycji "Royal Christmas" - mówi Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ:

- Cały Zamek Książ zamienił się w niesamowitą świąteczną krainę. Wszystkie komnaty, wszystkie korytarze – na przykład w przejściu Bolka, widzimy krainę lodu. Tutaj w Salonie Białym mamy krainę Elzy, Królowej Śniegu, ale także choinki wykonane z pierniczków w Salonie Złotym. Całe pomieszczenia aż pachną.

Książ w świątecznym wydaniu można oglądać do 6 stycznia.

Zobacz: Zderzenie dwóch autobusów z pracownikami na DK 8 w Jaszowicach. Są osoby poszkodowane


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.