Leszek Mordarski i historyczne wydarzenia 80-lecia: Trudne początki radiofonii we Wrocławiu - Radio Wrocław

Leszek Mordarski i historyczne wydarzenia 80-lecia: Trudne początki radiofonii we Wrocławiu

Leszek Mordarski
Leszek Mordarski
| 5 miesiecy temu, 2026-01-12, 13:00
Leszek Mordarski i historyczne wydarzenia 80-lecia: Trudne początki radiofonii we Wrocławiu - Felietony historyczne Leszka Mordarskiego
Felietony historyczne Leszka Mordarskiego
Fot. Radio Wrocław

Ponad 100 lat temu we Wrocławiu w eter popłynęły pierwsze słowa. Radio Breslau zaczęło nadawanie w kwietniu 1924 roku. Na początku z wynajętych pomieszczeniach przy rondzie Powstańców Śląskich, po półtora roku – dokładnie wiek temu - w grudniu 1925 roku już z gmachu przy obecnej Alei Karkonoskiej. Rozkwit rozgłośni został jednak zahamowany przez nazistów, którzy postanowili wykorzystać radio po swojemu.

Więcej w felietonie Leszka Mordarskiego:

1.0x
00:00
00:00


Komentarze (2)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Weezer 2026-01-13 00:05:30 z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
@ Stary wrocławianin Weź coś na uspokojenie, chyba Cię smog oczadził, przynajmniej tego posłuchaj w całości. To jest bardzo dobre dziennikarstwo. Peace
~Stary wrocławianin 2026-01-12 13:58:24 z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Hańbą i straszną g..otą były te obchody rzekomego stulecia wrocławskiej radiofonii. Odwoływać się do tradycji tak podłej, jak to, co wyprawiano w Brelslauer Rundfung...? Brak słów... Rozumu życzę.