Radio Wrocław Kultura w Wałbrzychu (PROGRAM SPECJALNY)
Radio Wrocław Kultura zaprasza na program specjalny. To będzie szczęśliwy piątek 13 lutego. Nasze studio instalujemy w gościnnym foyer Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, gdzie wieczorem zabrzmi koncertowa wersja wspaniałej opery Donizettiego NAPÓJ MIŁOSNY. Program poprowadził Piotr Osowicz. Zapraszamy od godziny 16, naszymi gośćmi będą osobistości wałbrzyskiej kultury.

Zdjęcia: Martyna Niewójt.
Na początek Teatr Dramatyczny, tzw. Szaniawskix i aktorka Irena Sierakowska oraz kurator programowy, dramaturg Tomasz Jękot. Aktualności, jak zawsze ambitne plany repertuarowe (koniec sezonu to m.in. spotkanie z 07 ZGŁOŚ SIĘ):

Rozmowy z gospodarzami. Maciej Tomasiewicz, dyrygent, kierownik artystyczny orkiestry symfonicznej Filharmonii Sudeckiej:
Joanna Kawalec, dyrektorka Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego:
Grzegorz Mondry, szef artystyczny BRASS PLUS Festival, waltornista:

Kolejna część programu to rozmowy z reprezentantami sztuk wizualnych.
Piotr Micek, dyrektor Muzeum Porcelany i jeszcze przez chwilę Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA oraz kuratorka, a od marca nowa kierowniczka BWA Ilona Sapka:

Reprezentanci Starej Kopalni - Malwina Kubik i dyrektor Jacek Drejer:

Fotograf Marek Arcimowicz, który stoi na czele Muzeum Wałbrzyszan TYGIEL oraz koordynatorka merytoryczna Tygla Wioletta Wrona-Gaj, kierowniczka Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni:

Nie mogło w naszej audycji zabraknąć Teatru Lalki i Aktora. Seweryn Mrożkiewicz, reżyser, autor adaptacji najnowszej premiery, czyli KRZESIWA wg Andersena:

Zapraszamy do słuchania Radia Wrocław Kultura w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


