Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Centrum miasta zamknięte dla ruchu - Radio Wrocław

Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Centrum miasta zamknięte dla ruchu

Maciej Ryłkiewicz
Maciej Ryłkiewicz
| 4 miesiące temu, 2026-02-26, 21:07
Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Centrum miasta zamknięte dla ruchu - Wyciek gazu w centrum Jeleniej Góry.
Wyciek gazu w centrum Jeleniej Góry.
Fot. Maciej Ryłkiewicz

Aktualizacja - Godz. 2:00

Jak poinformowało miasto, około godz. 2:00 ewakuacja została zakończona. Wyciek gazu został zabezpieczony, przywrócono również zasilanie. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. 

Godz. 22:40

Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe dalej pracują w centrum Jeleniej Góry. Strażacy zabezpieczają, a pracownicy gazowni starają się namierzyć rurę, z której ciągle ulatnia się gaz. Do wycieku gazu doszło kilka godzin temu na placu Niepodległości. Mieszkańcy budynków jeszcze nie wrócili do swoich domów. Na miejscu jest podstawiony autokar.

Godz. 21:50

Miejsce wycieku gazu zabezpiecza 6 jednostek straży pożarnej, policja i pogotowie gazowe. Ewakuowano już kilka budynków, w tym z Placu Wyszyńskiego i Niepodległości, mówi st. kpt. Marek Galan, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jeleniej Górze:

- Na chwilę obecną kończymy ewakuacje pobliskich budynków, zabezpieczamy miejsce zdarzenia, czekamy na przyjazd ciężkiego sprzętu służb gazowniczych, które postarają się usunąć wyciek.

Wcześniej pisaliśmy:

Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Centrum miasta jest zamknięte dla ruchu. Nikomu nic się nie stało, ale ewakuowano jeden budynek z placu Niepodległości i jeden z placu Wyszyńskiego.

Wyciek gazu miał miejsce w jednej z piwnic. Teraz pracownicy gazowni lokalizują zawór. Obecnie nie można przejechać przez te okolice od ulicy Bankowej czy od strony Podwala. Nie wiadomo, ile może potrwać akcja służb.

W regionie: Zapadnięte groby na cmentarzu w Jaszkowie. Kilkadziesiąt mogił zniszczonych przez odwilż. "Wygląda to przerażająco"


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.