Wybiorą muzealne wydarzenie roku. Na Dolnym Śląsku jest spora konkurencja - Radio Wrocław

Wybiorą muzealne wydarzenie roku. Na Dolnym Śląsku jest spora konkurencja

Piotr Osowicz
Piotr Osowicz, BT
| Ćwierć roku temu, 2026-03-13, 06:34
Wybiorą muzealne wydarzenie roku. Na Dolnym Śląsku jest spora konkurencja - Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
Fot. archiwum RW

Wystawy regionalne, wystawy historyczne, wystawy sztuki, projekty edukacyjne i naukowe. W takich kategoriach będą rywalizowały dolnośląskie muzea w konkursie Wydarzenia Muzealne Dolnego Śląska za rok 2025. - Jest z czego wybierać - mówi Michał Duda dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu :

- To jest ten moment, kiedy możemy sobie uświadomić ile dzieje się na Dolnym Śląsku, a z tej prostej statystyki wynika, że na Dolnym Śląsku jest 120 muzeów, wliczając wszystkie: od prowadzonych przez ministra, po prywatne. Jeżeli przemnożymy to przez ilość aktywności, jakie te muzea generują w ciągu roku, to ten wybór rodzynków z tego ciasta jest wyborem trudnym.

- Najlepszą oceną naszej pracy jest zadowolenie odwiedzających, ale takie konkursy są ważne, bo one pozwalają spojrzeć sobie w oczy w obrębie środowiska i mobilizują. Taka mobilizacja, że robiąc coś mamy świadomość, że będziemy chcieli to porównać z dokonaniami naszych kolegów i koleżanek to jest fajne.

Wydarzenia zgłaszane do konkursu przejdą dwustopniową ocenę. W związku z tym, że każde muzeum do konkursu może zgłosić tylko jedno wydarzenie, pierwszej oceny dokonają same muzea, które spośród swoich przedsięwzięć muszą wybrać to jedno, najciekawsze.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia. Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 października w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Przeczytaj także: Dolny Śląsk dobrze wygląda na ekranie. Sześć Orłów dla produkcji związanych z Wrocławiem


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.