Piłkarski hit we Wrocławiu? Manchester United ma przyjechać na Dolny Śląsk - Radio Wrocław

Piłkarski hit we Wrocławiu? Manchester United ma przyjechać na Dolny Śląsk

RW
| 2 miesiące temu, 2026-04-01, 19:48
Piłkarski hit we Wrocławiu? Manchester United ma przyjechać na Dolny Śląsk - Tarczyński Arena ugości Manchester United i AC Milan?
Tarczyński Arena ugości Manchester United i AC Milan?
Fot. RW

Aktualizacja - 2 kwietnia, godz. 12:30

Spółka Stadion Wrocław potwierdza, że rozegranie w stolicy Dolnego Śląska towarzyskiego meczu pomiędzy Manchesterem United a AC Milan jest możliwe. W odpowiedzi na nasze zapytanie usłyszeliśmy, że trwają rozmowy na ten temat pomiędzy stronami.

Wcześniej pisaliśmy:

Dziennikarze The Athletic, powołując się na swoich informatorów w Manchesterze United, przekazali, że angielski zespół ma przygotowywać tournee po Europie. Na ogół europejskie zespoły przed sezonem grają w Stanach Zjednoczonych lub w Azji, ale tym razem zespół z Manchesteru ma zrobić wyjątek, ze względu na mundial, który odbędzie się w Ameryce Północnej.

Dlatego też Manchester ma zagrać kilka meczów w Europie, w tym we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku United mają zmierzyć się z AC Milan, inną uznaną marką na Starym Kontynencie. Tę informację nieoficjalnie potwierdziła Radiu Wrocław jedna z osób znająca szczegóły sprawy. Oficjalnie jednak jeszcze żadna z instytucji piłkarskich w mieście nie potwierdza tych doniesień. 

Jak udało nam się ustalić, na przeszkodzie w zorganizowaniu meczu mogą stanąć wymagania finansowe klubów, które za rozegranie takiego spotkania domagają się bardzo dużej gratyfikacji finansowej. Wiemy też, że z ofertą rozegrania takiego meczu we Wrocławiu zwróciło się także kilka innych drużyn.

Do spotkania miałoby dojść 15 sierpnia, czyli w czasie, kiedy polskie zespoły już rywalizują czy to w Ekstraklasie, czy w 1. Lidze.

ZOBACZ TEŻ: Rozmowa Dnia: Polska nie jedzie na mundial. W studiu ekspert Piotr Janas 


Komentarze (4)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kaitek 2026-04-03 19:14:44 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
to chodziło chyba o stadion olimpijski
~Kama 2026-04-03 16:11:53 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Prima aprilis
~Bobek 2026-04-02 12:40:01 z adresu IP: (2a00:f41:70a4:4cd9:0:x:x:x)
Mogli wymyślić,że muszą zburzyć stadion,a nawet mecz tych drużyn jakby się odbył,to żadna sensacja.Słaby redaktor z tym Prima
~Fan 2026-04-01 21:28:41 z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Fajny ten Prima Aprilis