Reakcja24: Rowerzyści i ich czasem skomplikowana współpraca z innymi uczestnikami ruchu - Radio Wrocław

Reakcja24: Rowerzyści i ich czasem skomplikowana współpraca z innymi uczestnikami ruchu

Marek Obszarny
Marek Obszarny
| 2 miesiące temu, 2026-04-13, 09:57
Reakcja24: Rowerzyści i ich czasem skomplikowana współpraca z innymi uczestnikami ruchu - Urszula Jagielnicka i Cezary Grochowski w studiu Radia Wrocław.
Urszula Jagielnicka i Cezary Grochowski w studiu Radia Wrocław.
Fot. Radosław Bugajski

Koegzystencja rowerzystów i reszty uczestników ruchu drogowego to nie jest kwestia ideologii ani stylu życia. To kwestia codziennej praktyki — często frustrującej, czasem niebezpiecznej, a zaskakująco rzadko opartej na wzajemnym zrozumieniu.

Na papierze wszystko wygląda prosto: są przepisy, są drogi dla rowerów, są pasy ruchu, są prawa i obowiązki. W rzeczywistości mamy chaos interpretacyjny. Kierowca uważa, że rowerzysta „powinien zjechać”, rowerzysta uważa, że kierowca „powinien uważać”, a pieszy jest przekonany, że chodnik należy do niego bezwarunkowo. I wszyscy mają trochę racji, co czyni sytuację jeszcze bardziej konfliktową.

I właśnie teraz, w przedsionku wysokiego sezonu rowerowego, w Reakcji24 rozmawialiśmy o problemach związanych z poruszaniem się rowerzystów. W studiu pojawili się Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Wrocławia oraz Cezary Grochowski, prezes Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

1.0x
00:00
00:00

Przeczytaj: Kolarskie otwarcie sezonu w Sobótce. Tysiąc zawodników na starcie


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.