Jak wybrać dobrą szkołę średnią? Tłumy ósmoklasistów na specjalnych targach we Wrocławiu - Radio Wrocław

Jak wybrać dobrą szkołę średnią? Tłumy ósmoklasistów na specjalnych targach we Wrocławiu

Hubert Gądek
Hubert Gądek
| 2 miesiące temu, 2026-05-28, 17:58
Jak wybrać dobrą szkołę średnią? Tłumy ósmoklasistów na specjalnych targach we Wrocławiu - W najbliższym czasie prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych na Dolnym Śląsku będzie wybierać szkołę średnią.
W najbliższym czasie prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych na Dolnym Śląsku będzie wybierać szkołę średnią.
Fot: Hubert Gądek / Radio Wrocław

We Wrocławiu odbyły się Targi Szkół Średnich. W wydarzeniu udział wzięło ponad tysiąc uczniów, którzy mogli zapoznać się z ofertą 25 szkół z całego miasta. Targi były okazją do rozmowy z uczniami i nauczycielami oraz poznania atmosfery panującej w danej placówce, o czym mówi jeden z organizatorów Oskar Nasulicz:

- Tutaj mamy ucznia każdej szkoły średniej. Możemy z nim porozmawiać, zadać konkretne pytania, zapytać się o opinię nauczycieli, więc jest to spotkanie face to face, a w dzisiejszych czasach wydaje mi się, że jest to po prostu najbardziej wartościowe, bardziej niż to, co możemy przeczytać w internecie.

W najbliższym czasie prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych na Dolnym Śląsku będzie wybierać szkołę średnią. O to, gdzie dokładnie planują się wybrać, zapytaliśmy absolwentów podstawówek:

- Ja szukam jakiegoś liceum, które będzie w sumie miało jakieś dobre profile z klasami językowymi. To mi najlepiej idzie i lubię się uczyć języków, bo matma inne przedmioty, to tak nie za bardzo.
- Bardziej coś w stylu angielski.
- Bardziej jakąś technikę ekonomistę, handlowy, coś takiego, takie klimaty. (Red. Dlaczego) W sumie to nie wiem, ale tak.

Organizatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia.

Przeczytaj również: Groźna kolizja we Wrocławiu. Radiowóz przewrócił się na bok po zderzeniu z osobówką


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.