Nowe Brzmienie Republiki – to już jutro! (Wideo)

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2010-04-22 10:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Nowe Brzmienie Republiki – to już jutro! (Wideo) - Wytwórnia Filmów Fabularnych, fot. Dariusz Wieczorkowski
Wytwórnia Filmów Fabularnych, fot. Dariusz Wieczorkowski

Ich autorskie interpretacje i aranżacje przebojów Republiki na pewno zostaną na długo w pamięci wszystkich, którzy pojawią się na koncercie organizowanym przez Radio Wrocław.

Maciej Maleńczuk wraz z zespołem Psychodancing pracuje nad pięcioma utworami z repertuaru Republiki: „Fanatycy ognia”, „Arktyka”, „Koniec czasów”, „W ogrodzie Luizy” oraz „Przeklinam cię za to...” i zapowiada, że będzie próbował ”odbrązowić Republikę”:

- Republice brakuje trochę przymrużenia oka - uważa Maleńczuk i dodaje - Jedyne co mogę zrobić to coś innego niż wszyscy, trochę ją odbrązowić. Nie będziemy tacy dęci jak cała reszta – dodaje.

Zobacz jeden z większych hitów Maćka Maleńczuka:

Wśród artystów zaproszonych przez Radio Wrocław jest także zespół Raz dwa trzy. Muzycy z zespołu pracują nad nową aranżacją piosenki Republiki, "Nie pytaj o Polskę".

- Mógłbym oczywiście powiedzieć "a zagrajmy tak jak ten", ale przecież obowiązkiem tak zwanego artysty jest uczciwość! To będzie nasza wypowiedź, my tymi piosenkami chcemy powiedzieć coś, co jest dla nas ważne – mówi w wywiadzie dla Radia Wrocław, lider zespołu.

Nowe Brzmienie Republiki to także Gaba Kulka. Artystka zapowiada, że ze swoim perkusistą wyciągnie z oryginałów coś całkiem innego.

W Wytwórni Filmów Fabularnych wykona m.in. Białą flagę i Śmierć w bikini. - By nie wpaść w pułapkę rezygnujemy z wykonania utworów jeden do jednego - powiedziała Radiu Wrocław Gaba Kulka.

Do udziału w Nowym Brzmieniu Republiki zaproszeni zostali również: Agressiva 69, Los Pier.., Chonabibe! Sound System, All Sounds Allowed oraz Rayne.

Koncert
Nowe Brzmienie Republiki
23 kwietnia 2010 (piątek)
Wrocław, Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1

Bilety
www.eventim.pl
Media Markt Bielany - Media Markt Galeria Dominikańska, Wrocław
Punkt informacji Turystycznej - Wrocław Info / Sukiennice 12
OKiS Wrocław / Rynek-Ratusz 24


Czytaj też:

Maleńczuk bez żałobnego repertuaru

"Nie pytaj o Polskę" Republiki - nowe znaczenia

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.