Triggerfinger w Radiu Wrocław

Wojciech Janicki | Utworzono: 2012-12-03 08:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Choć w rodzimej Belgii są popularni od lat, to świat o Triggerfinger usłyszał dopiero niedawno i to za sprawą... covera. Działający od 1998 roku (początkowo jako cover band) Triggerfinger w holenderskiej stacji radiowej zaprezentował własną, "delikatną" wersję "I Follow Rivers" szwedzkiej wokalistki Lykke Li.

Zamiast sekcji rytmicznej muzycy wykorzystali kubki, szklanki i noże. Ich propozycja - tak jak oryginał - trafiła na listy przebojów w kilku europejskich krajach, a wideo zanotowało już prawie 7 mln odtworzeń. Rockowe trio ma na koncie cztery albumy, z których najnowszy - "All This Dancin' Around" - ukazał się w październiku.

- "Tak, wiem, że jesteśmy dosyć starzy jak na zespół rockowy" - przyznaje żartobliwie lider Triggerfinger Ruben Block i dodaje - "Ale to dobrze, że staliśmy się popularni właśnie teraz, kiedy mamy więcej doświadczenia i jesteśmy bardziej wyluzowani, niż kiedy mieliśmy po 20 lat".

Gdyby pokusić się o porównania, to w muzyce Triggerfinger znajdziemy wszystko, co w rocku najlepsze- od inspiracji Led Zeppelin, poprzez Wolfmother, The Black Keys, Queens Of The Stone Age, aż po odrobinę zmysłowości Lenny'ego Kravitza.

Sam zespół jednak zdecydowanie woli posługiwać się odniesieniami filmowymi - "Lubię porównywać nas do filmów, takich jak np. 'Zagubiona autostrada', w której chodzi bardziej o atmosferę niż o odpowiedzi" - wyjaśnia Ruben. "Let It Ride" , który proponujemy w tym tygodniu słuchaczom Radia Wrocław może być niebezpieczny dla ..kierowców , bo doskonale słucha się tego kawałka w samochodzie przy bardzo głośnym dźwięku!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama