DRJ Niwnik: Dożynki z sielskimi skarbami

Jan Pelczar | Utworzono: 2010-08-23 11:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Leszek Kwiecień

Pogoda dopisała - przez całą niedzielę świeciło słońce, deszcz spadł tylko na chwilę, ale publiczności zostało to wynagrodzone, nad stadionem pojawiła się przepiękna tęcza.

Ogromne wrażenie na mieszkańcach gminy Oława zrobił korowód dożynkowy, imponujące były też wieńce dożynkowe. W konkursie na najładniejszy wieniec zwyciężyła miejscowość Gać przed Psarami i Janikowem. Ekipie Radia Wrocław najbardziej spodobał się wieniec imitujący piec, nie tylko chlebowy, z wyeksponowanym zegarem, termometrem, wędzarnią z prawdziwymi, miniaturowymi kiełbasami, imitującymi kamienne wykończenie ziarnami fasoli, a nawet ze śpiącym na piecu kopciuchem.

Na stadionie w Niwniku zaprezentowano również wystawę dawnego sprzętu rolniczego i gospodarstwa domowego "Sielskie Skarby", nie zabrakło prezentacji lokalnej ceramiki, koronkarstwa, haftu, biżuterii artystycznej i smakołyków regionalnej kuchni. Furorę robiły szklana biżuteria i kozie sery.

Nie zapomniano również o rolnikach, którzy w tym roku nie zebrali żadnych plonów, poszkodowanych w tegorocznej powodzi. W gminie wiejskiej Oława zapewniano, że nie zostaną pozostawieni bez wsparcia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama