ZMIEŃ SIĘ Z RADIEM WROCŁAW!

Marek Obszarny | Utworzono: 2012-12-30 08:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. ŁukaszGawroński

A może by  tak zrobić coś z własnym wizerunkiem: na chwilę, czyli BAL SYLWESTROWY lub na dłużej… Ba, ale jak? O tym opowie w Radiu Wrocław Aleksandra Topczewska - projektantka, stylistka, wizażystka.

Ola na stałe mieszka i tworzy we Wrocławiu, a także występuje gościnnie  w innych miastach Polski. W swoich odważnych i awangardowych projektach obiera kierunek artystyczny osi Berlin-Barcelona, inspiruje ją przestrzeń miejska, uwielbia obserwować otoczenie z socjologicznego punktu widzenia – wszak z wykształcenia jest właśnie absolwentką socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Stylistyczne szlify zdobyła w warszawskiej szkole Beaty Dróżdż MakeUp Star oraz Wrocławskiej Szkole Projektowania Ubioru. Współpracuje przy sesjach zdjęciowych dla ogólnopolskich takich magazynów jak choćby Zwierciadło czy MALEMAN, teledyskach, pojawia się na planach filmowych.

Poza ubraniami, dodatkami i makijażem Ola  projektuje też wyposażenie wnętrz.Bliska jest jej idea redesign'u, czyli dawanie starym rzeczom nowego życia dzięki ich twórczemu przerabianiu. Możliwości są w tym wypadku nieograniczone i pozwalają na zamanifestowanie indywidualności w czasach, gdy wszechobecne są ubrania czy meble z tzw. sieciówek.

Artystka prowadzi swego bloga modowego: olatopczewska.blogspot.com, na którym prezentuje swoje najnowsze realizacje dużą wagę przykładając do tego, aby bohaterami sesji byli jej realni „podopieczni, a rzadziej modele. Dzięki temu łatwiej uwierzyć, że - aby nosić się oryginalne - nie trzeba być idealnym, by odnaleźć swój indywidualny styl.

Ola niezwykle aktywnie uczestniczy w artystycznym i ”modowym” życiu Wrocławia, stawiając sobie za cel propagowanie w mieście młodych projektantów oraz mody w ogóle. Najświeższym projektem,  w jakim dotychczas brała udział była inicjatywa fundacji Ne Comme Ca wspierającej młodych projektantów, czyli "Creative People ", podczas którego zaprojektowała ubrania oraz wykonała autorską stylizację na tzw. żywym manekinie.

Rozmowa z Olą Topczewską  w ostatnia niedzielę 2012r. po 12 w Radiu Wrocław.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama