Śląsk pokonał Astorię Bydgoszcz

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-01-09 15:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od efektownej wygranej tegoroczne występy przed własną publicznością rozpoczęli koszykarze Śląska Wrocław. Lider pierwszej ligi rozgromił Astorię Bydgoszcz 104:53. Dla wrocławian było to 16. ligowe zwycięstwo z rzędu.

Mimo braku Michała Gabińskiego, którego z udziału w tym meczu wyeliminowały problemy z astmą, Śląsk przez ponad 30 minut niepodzielnie panował na parkiecie Kosynierki. Kibice w hali przy ul. Mieszczańskiej wyrównane widowisko oglądali przez niespełna 9 minut.

Ambitnie i szybko grający zespół z Bydgoszczy skrzętnie wykorzystywał błędy wrocławian w inauguracyjnych minutach spotkania i jeszcze kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej kwarty był remis 19:19. Zmiany dokonane przez trenera Tomasza Jankowskiego, w tym m.in. pojawienie się na parkiecie doświadczonego Radosława Hyżego, pozwoliły gospodarzom uporządkować grę.

Pierwszą kwartę wrocławianie wygrali 24:19, w drugiej już niepodzielnie panowali na boisku. Śląsk rozpoczął ją od zdobycia 16 punktów z rzędu. Astoria przez 7 minut jedyny punkt zdobyła z rzutu wolnego. W tym elemencie w całym spotkaniu goście zagrali dramatycznie - trafili tylko 9 z 25 prób. Śląsk wygrał drugą kwartę 24:6 i na przerwę schodził, prowadząc 47:25.

Trzecia część meczu miała bardziej wyrównany przebieg i upłynęła pod znakiem ofensywnych popisów z obu stron. Lepsza skuteczność Astorii na nic się zdała, bo w ekipie WKS-u kosz rywali dziurawili Radosław Hyży, Marcin Flieger, Paweł Bochenkiewicz oraz Adrian Mroczek–Truskowski. W sumie z 11-tu graczy Śląska, którzy pojawili się na parkiecie, punktów nie zdobył tylko najmłodszy na parkiecie - Maksym Kulon.

Strzelecki popis wrocławian trwał także w ostatniej kwarcie. Obrona drużyny z Bydgoszczy praktycznie nie istniała, dlatego gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Punkt numer 100 zdobył dobrze grający tego dnia Tomasz Prostak po skutecznie wykonanym rzucie wolnym.

WKS Śląsk Wrocław - Astoria Bydgoszcz 104:53 (23:19, 24:6, 24:17, 33:11)

Punkty dla Śląska: Flieger 17, Hyży 16, Sulima 15, Prostak 12, Mroczek - Truskowski 11, Ochońko 9, Bochenkiewicz 9, Kikowski 7, Diduszko 6, Norbert Kulon 2, Maksym Kulon 0

Punkty dla Astorii: Laydych 13, Bierwagen 12, Robak 11, Szyttenholm 5, Lewandowski 5, Barszczyk 4, Rąpalski 3, Obarek 0, Andryańczuk 0, Szafranek 0.