Cut Me Some Slack (Posłuchaj)

Wojciech Janicki | Utworzono: 2013-01-27 19:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Album „Sound City – Real to Reel” ukazujący się 12 marca na płycie CD i w formie cyfrowej towarzyszy premierze filmu ‘Sound City’ w reżyserii Dave’a Grohla i zawiera aż 11 kolaboracji słynnego muzyka (Nirvana, Foo Fighters) z plejadą czołowych muzyków rockowych w zupełnie nowych utworach studyjnych.

Wśród towarzyszących mu gwiazd znaleźli się tu Paul McCartney, Trent Reznor, Stevie Nicks z Fleetwood Mac, Joshua Homme z Queens of the Stone Age, Rick
Nielsen z Cheap Trick, Lee Ving z Fear, Corey Taylor ze Slipknot, Brad Wilk i Tim Commerford of Rage Against The Machine a także muzycy z jego macierzystej
formacji Foo Fighters.

Pomysł na film “Sound City” narodził się w ubiegłym roku, kiedy Dave Grohl zakupił legendarną konsolę Neve 8028 ze słynnego kalifornijskiego studio Sound City.

Uznawana za królową analogowego sprzętu nagrywającego, skonstruowana w 1972 roku konsola wykorzystywana była przez 40 lat przy nagrywaniu płyt takich
wykonawców jak Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Johnny Cash, Guns N Roses, Metallica, Nine Inch Nails czy Rage Against The Machine i mnóstwa innych artystów. W 1991 roku nagrano na niej kultowy album Nirvany „Nevermind”, który zmienił nie tylko oblicze rocka, ale i całe prywatne życie Dave’a.

Film, którego Grohl jest zarówno reżyserem jak i narratorem, opowiada historie studia Sound City rok po roku . Dodajmy, że każdy utwór z soundtracku „Sound City – Real to Reel” został napisany specjalnie do filmu „Sound City” i w przeciągu 24 godzin nagrany na słynnej konsolecie, przeniesionej do należącego do Grohla 606 Studio.

Ta płyta jest najlepszym dowodem, że w czasach cyfryzacji muzyki brzmienia analogowe wciąż otrzymują należny im szacunek a pasja wspólnego tworzenia muzyki wcale nie jest passé.

Promujący całe wydawnictwo pierwszy singiel "Cut Me Some Slack" wykonywany przez Paula McCartney’a, członków legendarnej Nirvany: Dave’a Grohla i Krista Novoselica a także Pata Smeara z Foo Fighters na żywo zaprezentowany został podczas charytatywnego koncertu 12-12-12 i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów.

Ciekawe jak spodoba się ten utwór słuchaczom Radia Wrocław , bo będzie to jedna z czterech "pieśni" tygodnia na naszej antenie. Jake Bugg , Jimi Hendrix i Frightened Rabbit będą uzupełniać tę stawkę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama