Szachowanie w Polanicy-Zdrój

Marek Obszarny | Utworzono: 2013-08-12 15:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław w przepięknym PARKU ZDROJOWYM w Polanicy  Zdroju uczestniczył w rozpoczynającym się 49. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU SZACHOWYM im. AKIBY RUBINSTEINA.

Akiba Rubinstein był polskim szachistą pochodzenia żydowskiego, jednym z czołowych zawodników świata w pierwszych dekadach XX wieku. W 1912 roku wygrał pięć wielkich, światowych turniejów szachowych, co nadal pozostaje fantastycznym wyczynem. W 1930 r. Akiba Rubinstein poprowadził polską drużynę do zwycięstwa w III OLIMPIADZIE SZACHOWEJ w HAMBURGU. Mistrz uważany jest za wybitnego klasyka tej dyscypliny sportu i do dziś wiele choćby otwarć szachowych nawiązuje w swych nazwach do tej postaci.

Organizowana przez Dolnośląski Związek Szachowy impreza trwa od 16 do 25 sierpnia i jest najstarszą oraz jedną z najbardziej prestiżowych Polsce.
Arena szachowych zmagań to zabytkowy TEATR ZDROJOWY. Blisko 300 uczestników rozegra turnieje w wielu kategoriach, jak choćby arcymistrzowskiej, dla zawodników z rankingiem FIDE 1800 i 2000 czy seniorskiej. Nie zapomniano o dzieciach i młodzieży –  szachowi adepci sprawdzą swe umiejętności podczas partii toczonych ze swymi rówieśnikami.

W święcie szachów mogą też wziąć udział amatorzy. Jedynym warunkiem jest dokonanie wcześniejszego zgłoszenia.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu, kuracjuszy i turystów bogaty program codziennych imprez towarzyszących. Będziemy więc mogli obserwować  pokaz żywych szachów, spróbować swych sił w  symultanach z arcymistrzami, rozegrane też zostaną turnieje szachów szybkich i błyskawicznych, rozwiązywania zadań oraz szachów Fischera.

A po emocjach sportowych warto pospacerować po Polanicy Zdroju – jakże urokliwym uzdrowisku położonym u podnóża Gór Stołowych i Bystrzyckich.
Malowniczy park zapewnia wspaniale czyste i pachnące powietrze,  łyk wody mineralnej poprawi nasze samopoczucie a „mała czarna” i coś słodkiego w jednej z kawiarenek z pewnością będą dopełnieniem błogiego odpoczynku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama