Wpadnij na dzień karpia

Marek Obszarny | Utworzono: 2013-08-25 13:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

Z Dolnośląskim Rozkładem Jazdy Radia Wrocław rozpoczęła się VIII edycja Dni Karpia 2013 w Dolinie Baryczy. Inauguracja tegorocznego świętowania odbyła się we Wrocławiu na terenach Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Zwycięskiej 8. Cykl imprez znajdzie swój finał dopiero 25 października w Zajeździe Ogórecznik na uczcie RYBA DO SYTA.

Najjaśniej świecącą gwiazdą wydarzenia jest słynny i wielce przez 700 lat dla regionu zasłużony karp milicki.

Dolnośląski specjał występuje – jak zwykle - w doborowym towarzystwie innych ryb słodkowodnych, które są podawane na wiele – czasem zupełnie unikalnych - sposobów.  Przyrządzeniem specjałów zajmują się najlepsi mistrzowie kuchni z rozległej Doliny Baryczy.

Dni Karpia 2013 to jednak nie tylko kulinarne atrakcje. Organizatorzy przygotowali ponad 30 imprez, w programie których znalazły się koncerty, akcje ekologiczne, kiermasze, wędkowanie i wiele, wiele innych atrakcji. Bogaty program znajduje się tu: http://dnikarpia.barycz.pl/imprezy2013.php

A na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu mogliśmy delektować się , miedzy innymi,  zeszłorocznym hitem: pierogami z nadzieniem z karpia, karpiem wędzonym, w galarecie, smażonym…

Wśród licznych atrakcji tegorocznej imprezy znalazły się mistrzowskie pokazy grillowania karpia, jarmark rybny, rowerowy wyścig o ZŁOTĄ ŁUSKĘ, gry i zabawy dla dzieci oraz oklaskiwane występy zespołów muzycznych. Wyświetlono też filmy o tematyce przyrodniczej.

Na kiermaszowych stoiskach można było kupić w przyjaznych cenach -oprócz ryb, oczywiście -wyjątkowe produkty lokalne rekomendowane znakiem  DOLINA BARYCZY POLECA.

Smacznie i atrakcyjnie zapowiada się więc w DOLINIE BARYCZY wrzesień i październik.

Więcej o KARPIU i DOLINIE BARYCZY tu:
http://issuu.com/stawymilickie/docs/tajemnice_doliny_baryczy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama