Wilki na koniec wakacji (Koncert)

Ewa Zając | Utworzono: 2013-08-29 14:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Wikipedia

O godz. 20 na naszej antenie wyjątkowy koncert jednej z najpopularniejszych grup na naszej scenie rockowej. Wszystko rozpoczęło się w 91 roku w Warszawie, kiedy to lider i wokalista Robert Gawliński znany dotychczas z grupy Madame, założył nowa formację. Po roku ukazuje się pierwsza płyta Wilków, która błyskawicznie pokryła się platyną (250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Album był prawdziwym źródłem wielkich przebojów, już wkrótce cała Polska znała i śpiewała piosenki takie jak "Son of The Blue Sky", Aborygen", czy "Eli Lama Sabachtani".

Po tym wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata. Później grupa zawiesza na kilka lat działalność. W tym czasie Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą. W 2002 roku Wilki wracają świetnym albumem "4".

Do dzisiaj grupa wydała 7 albumów studyjnych, ostatni "Światło i mrok" ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Koncert, który zaprezentujemy na naszej antenie odbył się wiosną tego roku w Krakowie i promuje to najnowsze wydawnictwo. Usłyszymy więc piosenki z niego pochodzące, z "Czystego serca" na czele. Nie zabraknie jednak starszych przebojów. Jak zabrzmią po latach "Son of The Blue Sky" czy "Słońce pokona cień"?

Zapraszamy do wysłuchania koncertu Wilków na naszej antenie, początek godz. 20, niedziela 1 września.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama