Teatralny Dialog. Program specjalny

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2013-10-11 10:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

To najważniejsze teatralne wydarzenie dziejące się we Wrocławiu. Jedną z gwiazd jest w tym roku słynny holenderski reżyser Johan Simons. Mówi szefowa Dialogu - Krystyna Meissner:

16 spektakli, 15 reżyserów z ośmiu krajów świata - wylicza Tomasz Kireńczuk, dramaturg, rzecznik festiwalu. Co jeszcze znalazło się w programie?

Hasło tegorocznej edycji to GWAŁT PORZĄDKUJE ŚWIAT. Na Dialog zapraszane są spektakle z całego świata, często kontrowersyjne, głośnych reżyserów i artystów dotąd w Polsce nieznanych. Prezentacjom towarzyszą spotkania z artystami i ekspertami. Festiwal potrwa do 19 października.

Festiwal jest autorskim pomysłem Krystyny Meissner, działa teraz pod egidą Biura Festiwalowego Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

A w Radiu Wrocław specjalne relacje z otwarcia Dialogu. Nasze studio zainstalowaliśmy w Teatrze Polskim. Rozmawialiśmy z Krystyną Meissner, szefową imprezy, Brettem Baileyem i Wojtkiem Klemmem - reżyserami dwóch spektakli, krytykami teatralnymi Piotrem Olkuszem i Jackiem Sieradzkim oraz Tomaszem Kireńczukiem, rzecznikiem Dialogu. Posłuchajcie:

Dialog I


Dialog II

Dialog III

Dialog IV

Dialog V

Dialog VI

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama