Wygrana Śląska w Gdańsku (Relacja)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-11-03 00:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Aż 15 kolejek na pierwszą wygraną w tym sezonie na boisku rywala czekali piłkarze z Wrocławia. W rolach głównych wystąpili tym razem dwaj stoperzy WKS-u.

Mecz, który do przerwy toczył się w strugach ulewnego deszczu, oglądał nowy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. W pierwszej połowie na grząskim boisku lepiej prezentowali się wrocławianie. Dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się najlepszy strzelec WKS-u Marco Paixao. W 18. minucie po zagraniu Dudu lider snajperów ekstraklasy minął Adama Pazio, ale strzelił tuż obok słupka.

Osiem minut później z prawej strony zacentrował Mariusz Pawelec, a piłka po główce portugalskiego napastnika trafiła w słupek. Za chwilę po stracie Marcina Pietrowskiego bliski szczęścia był Mateusz Cetnarski.

Gdańszczanie dopiero tuż przed przerwą zagrozili bramce rywali, których od utraty goli uchronił Marian Kelemen. Bramkarz Śląska wygrał najpierw pojedynek  z Przemysławem Frankowskim, a następnie obronił uderzenie Deleu.

Golkiper gości nie miał jednak nic do powiedzenia w 55. minucie po świetnym strzale Grzelczaka. Z prawej strony dośrodkował Daisuke Matsui, a napastnik Lechii popisał się efektownym uderzeniem z woleja, który dał jego drużynie prowadzenie.

Dobrze grający Śląsk nie załamał się i zdołał odwrócić losy spotkania. \ Zadecydowały o tym skutecznie wykonane stałe fragmenty gry i strzały środkowych obrońców. Już 7 minut po stracie gola - po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mateusza Cetnarskiego piłkę przedłużył głową Rafał Grodzicki, a drugi stoper Śląska Adam Kokoszka z bliska umieścił ją w siatce.

Wynik spotkania został ustalony w 81. minucie również po rzucie rożnym. Znów z narożnika boiska świetnie zagrał Cetnarski, a Grodzicki samotnie wbiegł w pole bramkowe Lechii i bez trudu pokonał Bąka strzałem głową. Zarówno dla Kokoszki jak i Grodzickiego były to inauguracyjne ligowe trafienia w tym sezonie.

Dzięki wygranej w Gdańsku - wrocławianie znów wskoczyli do górnej "ósemki" ekstraklasy. Czy się w niej utrzymają, zdecydują pozostałe spotkania 15. kolejki.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Grzelczak (55), 1:1 Adam Kokoszka (62), 1:2 Rafał Grodzicki (81).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Christopher Oualembo, Sebastian Madera, Rafał Janicki, Adam Pazio - Deleu, Paweł Dawidowicz (54. Patryk Tuszyński), Marcin Pietrowski, Daisuke Matsui, Przemysław Frankowski (69. Paweł Buzała) - Piotr Grzelczak (79. Wojciech Zyska).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Mariusz Pawelec (61. Sebino Plaku), Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba - Tomasz Hołota, Przemysław Kaźmierczak, Dalibor Stevanovic, Mateusz Cetnarski (90. Tadeusz Socha), Sylwester Patejuk (79. Krzysztof Ostrowski) - Marco Paixao.