Horror na nowy rok w Zgorzelcu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-02 21:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu inaugurującym 13 kolejkę ekstraklasy wicemistrzowie Polski pokonali po dogrywce na własnym parkiecie AZS Koszalin 102:97. Zgorzelczanie w ostatniej kwarcie roztrwonili 16-punktową przewagę i doprowadzili do dramatycznej końcówki.

Przez ponad 30 minut nic nie zapowiadało takich emocji w hali przy ul. Maratońskiej. Grający ponownie bez swoich rekonwalescentów: Chylińskiego i Jarmaza zespół gospodarzy kontrolował przebieg meczu. Na minutę przed końcem drugiej kwarty Turów prowadził już 43:26 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do powtórzenia rezultatu z Koszalina, gdzie w pierwszej rundzie rozbił akademików aż 84:59.

Jeszcze na początku ostatniej kwarty podopieczni Miodraga Rajkovicia wygrywali różnicą 16 punktów. Potem niesamowity pościg rozpoczęli koszykarze AZS-u. Przewaga ekipy z Dolnego Śląska zaczęł topnieć w błyskawicznym tempie. Emocje sięgnęły zenitu, gdy goście w 38 minucie doprowadzili do remisu 81:81. W dramatycznej końcówce szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. W ostatniej minucie Turów po trafieniu Damiana Kuliga prowadził jednym punktem.

Tuż przed końcową syreną "trójką" odpowiedział jednak Lace Darius Dunn i akademicy prowadzili 88:86. Kilka sekund później przewinieniem technicznym ukarany został szkoleniowiec przyjezdnych. Piotr Stelmach zamienił dwa rzuty osobiste na punkty. Do końca spotkania pozostawało 0,3 sekundy i wtedy trafieniem z dystansu popisał się były gracz AZS-u Łukasz Wiśniewski. Euforia na trybunach w Zgorzelcu trwała jednak krótko, gdyż sędziowie uznali, że rzut oddany został już po czasie.

W dogrywce rywalizacja nadal była niezwykle wyrównana. Kluczowa okazał się zimna krew Łukasza Wiśniewskiego i Damiana Kuliga na linii rzutów wolnych, która zapewniła wicemistrzom Polski 5-punktowe zwycięstwo.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 102:97 po dogrywce (17:12, 26:19, 26:22, 19:35, 14:9).

Punkty:

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 27, J.P. Prince 15, Filip Dylewicz 13, Tony Taylor 10, Ivan Zigeranovic 10, Piotr Stelmach 11, Jakub Karolak 10, Łukasz Wiśniewski 6, Denis Krestinin 0.

AZS Koszalin: Dragan Labovic 24, Lace Darius Dunn 21, Oded Brandwein 15, Sek Henry 14, Darrell Harris 7, Bartłomiej Wołoszyn 7, Artur Mielczarek 5, Raymond Sykes 4, Maciej Raczyński 0, Piotr Dąbrowski 0.