Królestwo w teatrze (Premiera)

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-01-23 09:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Już w najbliższą sobotę na scenie wrocławskiej PWST przy Braniborskiej będzie można obejrzeć Królestwo - spektakl dyplomowy studentów, wyreżyserowany przez Remigiusza Brzyka. Na scenę przeniesiono historię znaną z kultowego serialu duńskiego reżysera.

Autorzy scenicznej adaptacji przypominają: "tytułowe "Królestwo" to ogromny szpital, instytucja symbolizująca czystą, racjonalną naukę medyczną. Twierdza racjonalizmu i myśli naukowej. Jak w rasowej telenoweli von Trier śledzi życiowe i zawodowe perypetie bohaterów - ekscentrycznych lekarzy i pacjentów szpitala. "Królestwo" łączy czarną komedię mydlaną z makabrą, metafizyczne rozważania ze współczesną satyrą społeczną, surrealistyczny horror z opowieścią detekstywistyczną".

Serial von Triera okrzyknięto duńskim "Miasteczkiem Twin Peaks" według krytyków odbijało się w nim wszystko - od "Hamleta" po "Czarodziejską górę" .

Premiera: 25 stycznia 2014,  godz. 18.00, Duża Scena Teatru PWST

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama