Porażka koszykarek CCC w Eurolidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-29 23:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Jeszcze w trzeciej kwarcie spotkania nic nie zapowiadało szóstej porażki mistrzyń Polski w tych rozgrywkach. Grające bez kontuzjowanej amerykańskiej środkowej Janel McCarville zawodniczki z Polkowic radziły sobie bardzo dobrze. Po świetnej drugiej odsłonie, wygranej przez podopieczne Jacka Winnickiego 16:7, w 27 minucie zespół CCC osiągnął najwyższe prowadzenie w meczu 48:36.
O porażce zadecydowała czwarta kwarta, w której polkowiczanki pozwoliły rywalkom odrobić straty i przegrały tę partię 18:29.
Jeszcze w ostatniej minucie po rzucie za trzy punkty Belindy Snell mistrzynie Polski mogły mieć nadzieję na korzystny wynik, bo przegrywały tylko 66:67.
Sukces koszykarkom z Zagrzebia zapewniły Milica Dabovic i Elina Babkina, które skutecznie wykonywały rzuty wolne w decydujących fragmentach meczu.

Była to pierwsza porażka CCC w czwartym euroligowym starciu z zespołem z Zagrzebia. Może ona jednak mocno skomplikować losy awansu polkowiczanek do kolejnej fazy Euroligi.

WBC Novi Zagrzeb - CCC Polkowice 71:66 (20:17, 7:16, 15:15, 29:18)

WBC Novi Zagrzeb: Milica Dabovic 19, Luca Ivankovic 15, Jelena Ivezic 12, Elina Babkina 11, Eva Komplet 10, Ana Semren 4, Ivana Dojkic 0, Antonija Juric 0, Lisa Karcic 0;

CCC: Magdalena Leciejewska 18, Walerija Musina 17, Belinda Snell 8, Magdalena Skorek 8, Jelena Skerovic 7, Agnieszka Majewska 6, Teja Oblak 2.