Biathloniści bez sukcesów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-30 08:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszym dniu mistrzostw rozgrywanych w czeskim Novym Mescie wystartowała dwójka biathlonistów z Dolnego Śląska. Katarzyna Wołoszyn z Karkonoszy Jelenia Góra w biegu na 12,5 km była 42. Jeleniogórzanka miała aż 5 niecelnych prób na strzelnicy. Najlepsza z Polek Kinga Mitoraj uplasowała się na 21. pozycji. Mistrzynią Europy została Rosjanka Anastazja Jewtuszina.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 15 km zwyciężył reprezentant Estonii Rene Zahkna. Prawie 7 minut do zwycięzcy stracił Mateusz Janik. Biathlonista AZS AWF Wrocław na strzelnicy spudłował czterokrotnie i zajął 34. lokatę. Najwyżej z Polaków, na 24. pozycji, zawody ukończył Rafał Penar.

W zawodach w Nowym Mescie rywalizują juniorzy oraz młodzieżowcy w kategorii U26.