Wrocławianki triumfują w stolicy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-30 23:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Walczące o awans do ekstraklasy podopieczne Radosława Czerniaka pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Warszawski 84:73.
Do przerwy lepiej spisywał się zespół ze stolicy. Akademiczki prezentowały bardzo dobrą skuteczność, Ślęza nie potrafiła odpowiedzieć tym samym. Po 20 minutach wrocławianki przegrywały 38:47.

Dopiero po zmianie stron przyjezdne złapały swój rytm gry. Wrocławianki zagrały zdecydowanie lepiej w obronie i koszykarkom z Warszawy zdobywanie punktów przychodziło z coraz większym trudem. 3. i 4. kwartę Ślęza wygrała w sumie 46:26, a całe spotkanie różnicą 11 punktów.

Kluczem do sukcesu wrocławianek okazała się znakomita gra podkoszowych – Kingi Bandyk i Joanny Czarneckiej. Duet ten zdobył razem 26 punktów i zebrał 13 piłek.

Po wygranej w stolicy Ślęza jest na drugim miejscu w tabeli grupy zespołów walczących o awans do ekstraklasy.

AZS Uniwersytet Warszawski – Ślęza Wrocław 73:84 (28:20, 19:18, 12:16, 14:28)

AZS UW: Romanek 21, Bieniek 10, Opolska 7, Marciniak 7, Lichomska 5, Radomska 5, Zabielewicz 5, Sobczyńska 4, Tkacz 4, Jankowska 3, Owczarek 2

Ślęza: Bandyk 16, Jasnowska 13, Kuras 11, Śnieżek 10, Czarnecka 10, Chomicka 9, Zuchora 8, Łata 5, Winnicka 2.