Drugi mecz – drugie zwycięstwo

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-02 12:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W spotkaniu 2. kolejki rundy finałowej 1. Ligi Koszykówki Kobiet wrocławianki wygrały w Łomiankach z tamtejszym SMS-em 56:49. Oba zespoły dobrze zagrały w obronie. Lepiej mecz rozpoczęły koszykarki z Łomianek, które w inauguracyjnej kwarcie pozwoliły zawodniczkom Ślęzy zdobyć tylko 7 punktów.

Podopieczne Radosława Czerniaka inicjatywę odzyskały w drugiej części meczu, a po trzeciej kwarcie prowadziły już 10 punktami.

Zwycięstwo wrocławianek to duża zasługa dobrze spisującego się tercetu: Chomicka, Czarnecka, Bandyk. Szczególnie dobrze spisała się Małgorzata Chomicka, która aż cztery razy trafiła za 3 i zakończyła spotkanie z dorobkiem 18 punktów i 5 zbiórek.

Ślęza utrzymała drugą pozycję w tabeli grupy finałowej. Za tydzień wrocławskie koszykarki rozegrają trzecie z rzędu spotkanie na wyjeździe. Zespół trenera Czerniaka zmierzy się z obecnym liderem – MKK Siedlce.

SMS PZKosz Łomianki – Ślęza Wrocław  49:56 (11:7, 9:17, 12:18, 17:14)

Ślęza: Chomicka 18, Bandyk 12, Czarnecka 12, Śnieżek 8, Kuras 4, Jasnowska 2, Łata 0, Czmochowska 0, Stachnik 0, Zuchora 0.