Zwycięstwa pod koszem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-02 21:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Czwartą wygraną w międzynarodowych rozgrywkach, a pierwszą na wyjeździe, odnieśli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. W 12. kolejce ligi VTB wicemistrzowie Polski pokonali na Ukrainie BC Donieck 86:67
Podopieczni Miodraga Rajkovicia świetnie weszli w mecz. W inauguracyjnej kwarcie zgorzelczanie prowadzili już 20:2, by zakończyć ją 14-punktowym zwycięstwem. W kolejnych odsłonach, z wyjątkiem kwarty numer 3, zespół PGE wyraźnie panował na parkiecie i pewnie dowiózł wygraną do końca, rewanżując się Ukraińcom za listopadową porażkę po dogrywce 104:108.
Dzięki wygranej Turów awansował z dziewiątej na ósmą pozycję w grupie A Ligi VTB.

BC Donieck - PGE Turów Zgorzelec 67:86 (17:31, 19:21, 24:19, 7:15).

Punkty:
BC Donieck: Aleksandr Lipowyj 20, Marco Killingsworth 18, Maksym Kornienko 10, Giorgi Cyncadze 6, Bernard King 5, Dmitro Gliebow 4, Ben McCauley 4,Paweł Burienko 0, Denis Ikowlew 0;

PGE Turów Zgorzelec: J.P. Prince 22, Damian Kulig 20, Filip Dylewicz 11, Łukasz Wiśniewski 11, Piotr Stelmach 6, Ivan Zigeranovic 6, Tony Taylor 5, Michael Taylor 5, Jakub Karolak 0.

Koszykarki CCC Polkowice wygrały na własnym parkiecie z Energą Toruń 74:44 w meczu II rundy ekstraklasy, decydującej o miejscach 1-6. Mistrzynie Polski są jedyną niepokonaną drużyną w tej fazie rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

Polkowiczanki nadspodziewanie łatwo uporały się z Energą, która niedawno pokonała wyżej notowaną Wisłę Kraków. Wyrównaną walkę kibice  oglądali jedynie w pierwszej odsłonie, wygranej przez polkowiczanki jednym punktem.
W drugiej połowie  podopieczne Jacka Winnickiego szybko odebrały rywalkom ochotę do gry. W 25. minucie zespół CCC prowadził już 46:25 i było po emocjach. Ostatecznie polkowiczanki wygrały różnicą aż trzydziestu oczek, a aż cztery koszykarki z zespołu mistrzyń Polski uzyskały dwucyfrową zdobycz punktową.

CCC Polkowice - Energa Toruń 74:44 (16:15, 19:6, 24:11, 15:12).

Punkty:
CCC Polkowice: Magdalena Leciejewska 14, Magdalena Skorek 12, Jelena Skerovic 11, Belinda Snell 10, Walerija Musina 7, Agnieszka Majewska 6, Janel McCarville 6, Paulina Misiek 6, Dominika Owczarzak 2, Agata Szczepaniak 0;

Energa Toruń: Jelena Velinovic 13, Lorin Dixon 9, Joanna Walich 7, Róża Ratajczak 5, Weronika Idczak 5, Patrycja Gulak-Lipka 3, Julia Kućko 2, Marta Wieczyńska 0, Sybil Dosty 0, Angelina Williams 0.