Triggerfinger i PERFECT MATCH

Wojciech Janicki | Utworzono: 2014-03-24 08:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To, co wydawało im się tylko zwykłym nagraniem „live” dla duńskiego radia, w zaledwie kilka godzin stało się globalnym internetowym hitem.

Z dobrze strzeżonego sekretu Antwerpii, nagle Triggerfinger stali się uwielbianym na całym świecie zespołem z multiplatynowym albumem „All This Dancin' Around" w zanadrzu. Rozchwytywani Belgowie prawie 4 lata spędzili w trasie koncertowej przemierzając kilkakrotnie dosłownie cały świat.

Kulminacją trasy okazały się dla Triggerfinger bez wątpienia występy u boku samych The Rolling Stones. Przy całej swojej miłości do grania na scenie, Triggerfinger nie mogli się jednak doczekać powrotu do studia i komponowania nowych piosenek.

Minionej jesieni zespół wreszcie znalazł czas, żeby udać się do słonecznego Los Angeles i pod okiem producenta Grega Gordona (Slayer, System Of A Down), zarejestrować materiał na płytę „By Absence Of The Sun". Będący wypadkową ich ostatnich doświadczeń album jest nieprzewidywalną mieszanką bluesa, hard rocka, popu i kilku zaskakujących elementów.

„Jeden z plusów tego zespołu to niezwykle szeroka gama stylów i emocji. Od ciężkiego do delikatnego, od głośnego do cichego, od rockowego do soulowego. Nasz ostatni album był bardzo bluesowy, tym razem jest zupełnie inaczej” – wyjaśnia wokalista Ruben Block.

Na antenie Radia Wrocław singiel "PERFECT MATCH" tej belgijskiej formacji , będzie piosenką tygodnia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.