Damian Janikowski ma brąz na ME!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-06 23:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie tym razem stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy dzięki wygranej z Janem Fischerem 3:0. Niemiec na ostatnich igrzyskach zajął piąte miejsce.

Damian Janikowski swój medal zawdzięcza także reprezentantowi gospodarzy. Wrocławianin, który w pierwszej walce zwyciężył Białorusina Jawita Hamzataua 3:1, w drugiej przegrał właśnie z Ramim Hietaniemim 1:3.

Fin walczył bardzo dobrze awansując do finału kategorii. Dzięki temu Polak mógł wystąpić w repesażach. Tam podopieczny trenera Ryszarda Wolnego pokonał obu rywali. W pierwszej walce Janikowski zwyciężył Szweda Jima Peterssona 3:1, a następnie w takim samym stosunku Gruzina Roberta Kobliaszwilego.

Medal Janikowskiego jest 171. krążkiem zdobytym przez biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Polacy wywalczyli 34 złote, 53 srebrne i 84 brązowe medale.

W sobotę blisko podium był inny z zapaśników Śląska. Dawid Kareciński przegrał jednak z reprezentantem Niemiec Frankiem Staeblerem walkę o brązowy medal mistrzostw Europy w wadze do 66 kg. Wrocławianin zakończył start w fińskim Vantaa na piątym miejscu.