CCC nadal w grze o finał ekstraklasy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-07 20:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W czwartym meczu półfinałowym ekstraklasy podopieczne Jacka Winnickiego wygrały w Bydgoszczy z Artego79:55, wyrównując stan rywalizacji play-off na 2:2.

Poniedziałkowe spotkanie miało zupełnie inny scenariusz niż wczorajszy, bardzo zacięty mecz nr 3. Od samego początku na parkiecie dominowały mistrzynie Polski. Wejście w mecz polkowiczanki miały doprawdy piorunujące. Po niespełna 3 minutach drużyna CCC prowadziła już 14:0!

Pierwsza kwarta, wygrana przez dolnoślązaczki 23:12, ustawiła całe spotkanie. W drugiej podopieczne Jacka Winnickiego konsekwentnie powiększały przewagę, w czym pomagała im bardzo dobra postawa w obronie. W efekcie rywalki zdobyły w tej odsłonie tylko 9 punktów, a polkowiczanki do szatni schodziły wygrywając już 40:23.

Trzecia część meczu była kolejnym popisem CCC. Polkowiczanki, w szeregach których pierwsze skrzypce grały tego dnia Magdalena Leciejewska i Belinda Snell znów imponowały skutecznością na tle rywale i po 30 minutach prowadziły różnicą już 30 punktów (65:35).

Zespołowi Jacka Winnickiego w odniesieniu bardzo ważnej wygranej nie przeszkodziła słabsza tego dnia postawa Janel McCarville. Amerykanka tym razem zdobyła tylko 8 punktów, a na dodatek w połowie ostatniej kwarty musiała opuścić parkiet po piątym faulu. Artego wygrało finałową odsłonę różnicą 6 punktów, ale w całym meczu pewnie triumfowały polkowiczanki 79:55.

Piąty, decydujący o awansie do finału mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę w Polkowicach. Jego zwycięzca zagra o złoty medal mistrzostw Polski z Wisłą Kraków.

Czwarty mecz półfinałowy: Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 55:79 (14:23, 9:17, 12:25, 20:14).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-2

Punkty:

Artego Bydgoszcz: Leah Metcalf 11, Jessica Lawson 10, Martyna Koc 10, Amisha Carter 8, Anna Pietrzak 6, Justyna Jeziorna 6, Elżbieta Mowlik 4, Karina Szybała 0.
CCC Polkowice: Belinda Snell 15, Magdalena Leciejewska 12, Walerija Musina 9, Jelena Skerovic 9, Janel McCarville 8, Teja Oblak 7, Paulina Misiek 7, Agnieszka Majewska 6, Magdalena Skorek 4, Agata Szczepanik 2, Dominika Owczarzak 0.