Zagłębie coraz bliżej walki o złoto

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-28 07:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po dwóch spotkaniach półfinałowej rywalizacji w ekstraklasie podopieczne Bożeny Karkut prowadzą z Vistalem Gdynia 2:0.

W sobotę Miedziowe zwyciężyły 19:16. Niedzielny mecz numer 2. długo układał się po myśli przyjezdnych. Gdynianki w połowie inauguracyjnej odsłony wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Dobra postawa w bramce gości Małgorzaty Gapskiej zaowocowała prowadzeniem Vistalu do przerwy 9:6.

Po zmianie stron lubinianki potrzebowały 5 minut by doprowadzić do remisu. Wicemistrzynie Polski na prowadzenie wyszły w 40. minucie po trafieniu, uznanej za najlepszą zawodniczkę spotkania, Vanessy Jelić. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie. Po rzucie z drugiej linii Joanny Obrusiewicz było 17:14 dla Zagłębia, a  chwile później przewagę miejscowych do 4 goli powiększyła Jelić. Do koleżanek z pola poziomem dostroiła się bramkarka Monika Maliczkiewicz, która dobrymi interwencjami nie pozwoliła rywalkom odrobić strat. Szczypiornistki Metraco Zagłębia nie dały już sobie odebrać zwycięstwa i są bardzo blisko awansu do finału ekstraklasy.

Trzecie półfinałowe spotkanie z Vistalem lubinianki rozegrają w sobotę w Gdyni.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:20 (6:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 4, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 6, Paluch, Jelić 2, Bader, Lalewicz , Piechnik , Walczak, Jochymek , Pielesz 5.
Vistal: Kowalczyk, Gapska – Kalska 5, Janiszewska , Niedźwiedź 5, Galińska 3, Pawłowska, Zych, Kozłowska 2, Dorsz, Khouildi, Balsam, Kulwińska 4, Andrzejewska 2.