Kierowco, zobacz gdzie w regionie trwają remonty

Tomasz Sikora | Utworzono: 2014-07-03 09:59 | Zmodyfikowano: 2014-07-03 10:12
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Początkowo w czasie porannego szczytu komunikacyjnego mieli pracować na autostradzie A4: między 147 a 153 kilometrem, czyli między węzłami Pietrzykowice a Bielany Wrocławskie. Gdy zobaczyli jak duży jest ruch zdecydowali się remont przeprowadzić w ciągu dnia. Dlatego zablokowany będzie lewy pas a prawy zwężony. Będą tworzyć się korki. Drogowcy maja skończyć malowanki przed popołudniowym szczytem.

Drogowcy malują dziś cały dzień pasy na drodze krajowej numer 3, między Legnicą a Lubinem. Miejscami wprowadzono ruch wahadłowy, gdzie indziej czeka nas niemal rajd między pachołkami. Podobnie jest na tej samej drodze między Legnicą, a Kochlicami. Wprowadzono częściowe zwężenia jezdni i ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Droga krajowa 35 w Słotwinie - wymieniana jest na odcinku 600 metrów nawierzchnia, wprowadzono ruch wahadłowy i prędkość zaledwie 40 km/h. Nieco bliżej Wrocławia przy węźle Bielany poszerzane jest skrzyżowanie przy budowanych zakładach Amazona. W tym miejscu obecnie DK 35 w ogóle jest wyłączona z ruchu. Objazd poprowadzono AOW i A4.

W Bolesławcu trwa remont dylatacji na moście w ciągu drogi 94. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Remontowany też jest most w Ścinawie - to droga krajowa 36. Tutaj ograniczono tylko prędkość do 40 na godzinę, a ponieważ konstrukcja jest osłabiona nie mogą na nią wjeżdżać auta cięższe niż 15 ton.

Rozpoczęła się także przebudowa mostu w miejscowości Ose na północno-wschodnim krańcu województwa. Na drodze krajowej 25 wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Wreszcie po dwóch tygodniach zakończyły się prace na A8, czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Naprawiana była dylatacja na moście jezdni w kierunku Kudowy.

Na krajowej 8 w Braszowicach Ząbkowickich remontowane jest odwodnienie - obowiązuje ruch wahadłowy i 40 km na godzinę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama